Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené
Preskočiť hlavičku portálu

Načítavam, moment...

Žena kňaz rímskokatolíckej cirkvi. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Toto naozaj myslis vazne?Cirkev si vazi zeny. A velmi. Skus si precitat knihu od Sullivanovej - zeny v NZ. Mozno pochopis ulohu zien v cirkvi o cosi hlbsie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prepacte

kde je tam napisane ze si ich nevazi?
...
Nebol ten clanok len tak nahodou o niecom inom?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

uloha zien v cirkvi

je este stale ina ako uloha muzov?

.

Neboli to zeny, komu sa prvy zjavil Jezis ked prestal byt clovekom a stal sa opat Bohom?

.

A co slobodna vola cloveka sluzit Bohu najlepsie? Ta zrazu v rimsko-katolickej cirlvi neplati?

Alebo snad zena nie je pre rimsko-katolickych knazov clovekom, tvorom so slobodnou volou?

 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ateistická cirkev neveriacich

Cirkev ktorá nedodržiava listinu ludských práv musí Ministerstvo zrušiť. Na to je zákon.
Najlepšie je citovať zákon
§ 6
(1) Cirkvi a náboženské spoločnosti môžu na plnenie svojho poslania najmä:
e) vyučovať a vychovávať svojich duchovných aj laických pracovníkov vo vlastných školách a iných zariadeniach i na vysokých bohosloveckých školách a bohosloveckých fakultách za podmienok ustanovených všeobecne záväznými právnymi predpismi; 4)

(2) Výkon činností uvedených v odseku 1 nesmie byť v rozpore s ústavou, nesmie ohrozovať bezpečnosť občanov a verejný poriadok, zdravie a mravnosť alebo práva a slobody druhých, nezávislosť a územnú celistvosť štátu.


§ 20
(1) Ak cirkev alebo náboženská spoločnosť koná v rozpore s týmto zákonom alebo podmienkami registrácie, vykoná registrujúci orgán konanie o zrušení registrácie.
(2) Cirkev alebo náboženská spoločnosť môže požiadať najvyšší súd republiky o preskúmanie rozhodnutia o zrušení registrácie.

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD ako ústavný zákon

Čl.1
Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.
Čl.3
(1) Základné práva a slobody sa zaručujú všetkým bez rozdielu pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnostnej alebo etnickej menšine, majetku, rodu alebo iného postavenia.
(2) Každý má právo slobodne rozhodovať o svojej národnosti. Zakazuje sa akékoľvek ovplyvňovanie tohto rozhodovania a všetky spôsoby nátlaku smerujúce k odnárodňovaniu.
(3) Nikomu nemožno spôsobiť ujmu na právach pre uplatňovanie jeho základných práv a slobôd.
Čl.23
Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok ľudských práv a základných slobôd, založený Listinou, ak je znemožnená činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov.

 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No

a kňazské svätenie je základné ľudské právo? Zaujímavý konštrukt...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No

a kňazské svätenie je základné ľudské právo? Zaujímavý konštrukt...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Múdre ženy a tie druhé

Ak si myslíš, že ženy môžu byť kňažkami, či biskupkami v RKC je to tvoja vec. Ale to nebude iba tento tvoj rozpor s RKC, však ? Existujú aj ďalšie tvoje výhrady, kvôli čomu ju neznášaš. V poriadku. ČO sa týka žien v sutane, nech sa páči, v protestantských cirkvách ich máš. Ale tebe sa veľmi páči do tej RKC....aspoň zablogovať proti tým katolíkom ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tak ja som teda na tomto článočku nenašiel nič takého, čo by bolo vyslovene proti katolíckej cirkvi. Skutočne mi nie je jasné, prečo by aj ženy nemohli byť členmi katolíckej cirkvi ako kňažky. Majú predsa rovnaké práva ako muži, či nie? Ježiš mal dobrý vzťah k ženám a nevyslovil sa, že by nesmeli byť kňažkami a dokonca ani za to, aby bol nejaký celibát, ktorý je úplne proti prírode, ale zato chránil a chráni majetok cirkvi (ten celibát, nie Ježiš). A o majetku by cirkev predsa byť nemala. RKC je veľmi skostnatelá cirkev, trápená mnohými škandálmi a problémami, za ktoré si môže sama. Potrebovala by obnovu a možnosť, aby sa aj ženy mohli stať kňažkami, by bol pekný začiatok.
A nemusíš mi písať, že prehovoril ďalší ateista. Som katolík, len nie som zblbnutá, zakomplexovaná ovečka bez vlastného rozumu a názoru. A aj keď chodím do kostola, modlím sa atď., tak nesúhlasím so všetkým, čo cirkev tvrdí. Možno preto, lebo som k viere dospel sám a nebola mi daná (rozumej nanútená) od rodičov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vychadzajme z toho,

ze Jezis bol muz, a nebol zenaty... dokonca ani jeho najblizsi ucenici

jeho nasledovnici by mali byt mu podobni ( pri vysviacke sa tusim hovori "Bud druhym kristom) ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak sa nemýlim, tak Peter ženatý bol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Okrem Pavla

boli vsetci zenaty.... Pavel to zobral ako sluzbu z dovodu ze Krestanov na zaciatku ako Savel Vrazdil....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Miro,

odpoviem Tvojim stylom:
mohol by si mi uviest biblicky citat, ktory to tvrdi?
(Myslim to, ze okrem Pavla boli VSETCI zenati...)
;)
Have a nice time:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No to treba zase uznať. V Biblii sa okrrem manželstva Petra nedá prianmo dokázať manželstvo žiadného iného apoštola. Na druhej strane niet ani dôkazu, okrem Pavla, že žiadnej ženy nemali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ozaj?

A co tak precitat si bibliu?

Alebo alespon jeden versik - 1.Ko, 9:5:

Nemame snad pravo mat zo sebou veriaciu zenu tak, ako ostatni apostolovia, aj Panovi bratia, aj Kefas?

My = Pavol a Barnabas ...

... ostatni apostolovia tedy zeny mali.

.

Nic cudneho, ze rimsko-katolicky knaz bibliu neovlada ...

... ale ze aj laik?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mirec

Ja to uz viem davno, Katolici poznaju svoje ritualy, pohanske tradicie, asi aj preto nemaju dost casu studovat B.Slovo: okrem toho co uvazda pes 13 su aj ine verse... pokusim sa ti ich zaslat. Mozno si potom otvoris konecne to Bozie Slovo:-))))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

RKC je taká skostnatelá. ako len ľudia môžu byť,

napriek tomu to skostnatenie prebieha občas takými skvelými javmi, ako nedávno na jej čele pôsobenie Jána Pavla II. A tak sa z toho kostnatenia objaví nádherná klemba košatých stromov presahujúca zemskú kôru.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nejde jedno bez druheho

Byť kresťanom, a nesúhlasiť s učením Cirkvi, je protirečenie samo v sebe. Ak neveríš tomu čo Cirkev učí, alebo niektoré veci neuznávaš, znamená, aj keď si to určite nepriznáš, v podstate ani neveríš Kristovi, ktorý túto Cirkev založil. Neviem či o tom vieš, ale pápež a rovnako aj cirkev je vo veciach mravov a náuky viery neomylná. V tomto musí byť každý katolík verný.... čo to znamená? že keď aj pápež začne niečo, čo sa nezhoduje s tradíciou či vôľou Boha, Cirkev (teda všetci veriaci) to zistí a má povinnosť sa proti tomu postaviť..Teda aby som sa vrátil.....skutočná viera, je aj viera v Cirkev. Ježiš predsa povedal židom o farizejoch toto: robte všetko čo vam povedia, ale podla ich skutkov nerobte. A to preto, lebo to co vraveli bolo spravne, ale sami sa spravali pokrytecky. Aj v Cirkvi sa najdu ludia, ktori su len ludia, a bludia ako kazdy iny, ale mi mame vieru v Krista, a s tym sa viaze aj poslusnost (nie slepa) Cirkvi. Co sa tyka zien ako knazov. Bol to prave Jezis, ktory jasne ukazal, ake miesto v Cirkvi ma zena...... Podla mna ma zena nielen v cirkvi, ale aj celkovo v spolocnosti nenahraditelne miesto ktore muz nikdy nemoze, nedokaze nahradit, ale kazdemu take ake mu patri. Ak sa zacne miesat tam kde mu to Boh nepripravil bude to len a len trapenie..... Prvoradou ulohou zeny je byt matkou. Niektorym sa toto zda byt malo, ale to je to, preco ju Boh v prvom rade stvoril, a kcomu ju aj vybavil. Kazda zena, ktora sa "trepe" niekde inde, si podla mna neuvedomuje plne svoju dostojnost a potrebnost v zivote. Priznavam, ze castokrat je to prave vina muzov....a moze to uz zacinat u otca. na zaver ti chcem len poradit nieco, ak nemas v poriadku vztah s cirkvou, urcite nemas v poriadku ani vztah s Bohom. Lebo jedno od druheho sa neda odlucit. proste neda..........
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Ak neveríš tomu čo Cirkev učí, alebo niektoré veci neuznávaš, znamená, aj keď si to určite nepriznáš, v podstate ani neveríš Kristovi"...

brrr - za čo to bol upálený Giordano Bruno ?

 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čo z veriacimi

iných cirkví ,ktorí to vidia inak ? Alebo neplatí Pavlové že len z čiastky vidíme, z čiastky poznáme akoby v zrkadle akoby v hádanke až raz spoznáme tvárou v tvár? .Ja osobne sa cítim členkou Kristovej všeobecnej Katolíckej Cirkvi a tá má niekedy /aspoň jej časť/ diametrálne iné názory ako RCK, ktorá ako cirkev je len časťou Cirkvi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je u nas registrovana

ta Kristova vseobecna Vseobecna (Katolicka) Cirkev?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

choď sa opýtať p.Ježiša

či si zaregistroval tú svoju Cirkev :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vo vseobecnej Kristovej cirkvi su aj mensie cirkvicky? To je vtipne tvrdenie. A este tvrdenie katolickej. Asi nevies o com hovoris.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

samozrejme

a r.katolícka je jedna z nich. Slovo katolícka po prvý krát použil Ignác biskup antiochejský keď písal svoj list všetkým známym cirkvám- použil výraz katolícka -všeobecná cirkev/celá nerozdelená cirkev/ toto sa dostalo do Kréda ktoré sa modlia mimochodom aj evanjelici a toto slovo všeobecná nahradili r.katolíci slovom katolícka s vysvetlením ,že je to to isté. Ja som vzala len ich vysvetlenie. Napokon všetci ktorí podliehajú pod rímskeho biskupa označujú svoju cirkev ako rímskokatolícka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vtedy, ked to pisal sv. Ignac bolo 3-4 storocie, myslim, a bola iba jedna cirkev - krestanska (nemyslim teraz ine nabozenstva). Az v r.1054 vzniklo prve rozdelenie.A potom sa to uz delilo. Ale ta, o kt. pise sv. Ignac, je katolicka.Ostatne su krestanske.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ak myslíš

jednotu pod supremátom rímskeho biskupa, tak sa mýliš. Taká jednota NIKDY neexistovala, lebo konštantinopolská cirkev nikdy neuznal pápeža. Iba sa tolerovali a svojho patriarchu uznávala ako rovnocenného pápežovi. V r.1050 nastáva rozkol v myslení týchto dvoch cirkví a patriarcha a pápež sa navzájom exkomunikujú.
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho
@denniksme: To, čo sa deje na Ústavnom súde, má od právneho štátu tak ďaleko, ako Košice od Bangaloru (Lukáš Fila) Čítajte viac Čítajte viac
Ďalšie weby skupiny: Új Szó Slovak Spectator Vii.sk
Vydavateľstvo Inzercia Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy
© Copyright 1997-2013 Petit Press, a.s.