Vydať či nevydať Roberta Fica na väzobné trestné stíhanie?

Na Ukrajine riešili prípad podobný Ficovi, tamojšieho ministra európsky súd podržal

Písmo: A- | A+

Toto je týždenný newsletter Bez názvu z 29. apríla 2022. Vychádaza spravidla v piatok popoludní na webe adamvalcek.sk, zverejnenie aj na blog.sme.sk je skúšobné.

Dobrý deň,

za uplynulých sedem dní ma oslovili dva články, v ktorých autori rozoberajú obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka za údajné zosnovanie zločineckej skupiny, a snahu špeciálnej prokuratúry Fica uväzniť:

  • Pre neistoty, či sa podarí Ficovi a spol. preukázať zosnovanie zločineckej skupiny, čo sa v tomto memente javí ako najslabší článok obvinenia, „by mali poslanci preukázať zdržanlivosť a nehlasovať za vydanie Fica na väzobné trestné stíhanie,“ píše v tomto komentári šéfredaktor Postoj.sk Martin Hanus.

  • „V súčasnom slovenskom prípade sa mi obvinenie zo založenia zločineckej skupiny na základ toho, že vrcholoví politici obsadili kľúčové pozície ‚našimi ľuďmi‘, zdá prehnané, excesívne. Veď dostatočne závažné je to, čo nasledovalo potom: dôvodné podozrenie zo zneužitia moci a porušenia daňového tajomstva v snahe nájsť niečo na politických oponentov a zničiť ich,“ píše v príspevku pre ten istý web bývalý novinár a advokát Tomáš Němeček.

Potešilo ma, že v tomto hodnotení situácie nie som osamotený.

Tento týždeň som sa rozhodol trochu rozviť úvahu z predchádzajúceho vydania newslettra Bez názvu, pretože medzičasom došlo k zverejneniu žiadosti o vydanie Fica na väzobné stíhanie a započal proces jej prerokovania.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

K okamihu vydania tohto newslettra nebolo Špecializovaným trestným súdom sprístupnené rozhodnutie o vzatí Roberta Kaliňáka do väzby.

Pekný víkend.

Ak ešte nepodporujete moju tvorbu, prístup k týždennému newslettru Bez názvu je možné na tomto odkaze zakúpiť za akciovú cenu 3,90 eura za prvý mesiac (následne 6,90 eura/mesiac). Prístup k všetkému obsahu webu adamvalcek.sk vrátane newslettra je možné zakúpiť  na tomto odkaze za cenu 10 eur za prvý mesiac (následne 20 eur/mesiac). Na tomto odkaze je prehľad všetkých podporných balíčkov, je tam možné zakúpiť aj veľkorysý podporný balíček za 1100 eur/rok.

Vydať či nevydať Roberta Fica na väzobné trestné stíhanie?

Na začiatok zhrnutie z minula. Ak ste predchádzajúci newsletter čítali, túto časť pokojne preskočte.

SkryťVypnúť reklamu
Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
Adam Valček

Adam Valček

Prémiový bloger
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  163x

Od roku 2009 som pracoval prevažne v denníka SME, v roku 2021 som odtiaľ odišiel a začal pôsobiť ako novinár na voľnej nohe. Moju tvorbu môžete podporiť na webe adamvalcek.sk, kde sa dá prihlásiť aj k odberu môjho týždenného newslettra Bez názvu. Zoznam autorových rubrík:  KomentáreDo 800 slovKauzySpotrebiteľRozhovory

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu