Štrajky sú IN

A máme tu štrajk,tak ako sa každoročne sa volí miss tak každoročne sa štrajkuje v zdravotníctve,školstve atď.Keby každé odvetvie začalo štrajkovať k vôli platu a malo by sa im vyhovieť kde by prišiel štát.Veď štát to sú občania.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Od minulého týždňa sledujem štrajk v zdravotníctve .Ja nemám nič proti sestričkám proti lekárom ,ale dať ultimátum a podať výpovede a myslieť si,že vláda odsúhlasí zvýšiť plat to je ako keby si človek nasadil ružové okuliare.Ano verím,že sestričky majú zodpovednú prácu robia viac hodín ,robia nadčasy ,ale keď išli na školu vedeli čo to obnáša vedli aké sú platy v zdravoníctve .

Ide mi o to,že prečo by mali trpieť obyčajný ľudia k vôli tomu ,že nemajú sestričky dostatočný plat na to aby mohli vykonávať svoju prácu.Tak teraz si predstavme ,že sestrička do 25.1. nedostane príslub ,že bude mať zvýšený plat nepríde do práce dá hodinovú výpoveď a za to doplatí pacient,ktorý za to nemôže dostane príšerné bolesti a chce sa dať vyšetriť no príde do nemocnice a na dverách ambulancie len uvidí veľký papier pre štrajk neordinujeme. To má pacient skolabovať,umrieť kde sa má sťažovať.Alebo vaše malá dieťa má vysoké horúčky, bolesti čo s tím? .Vaša matka či babka potrebuje lieky a to nespomínam leukémikou či ostané vážne choroby.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ja pracujem, aj keď nie na takej pozícií som obyčajný človek ,ale ja sa musím tiež narobiť aby som zarobila .Robím nadčasy len aby som mala o niečo viac ako minimum a to dostávam výplatu na dva krát.A keby som zamestnavatelovy povedala ,že chcem vyššíť plat tak mi povie, ak sa ti nepáči za dverami čakajú rady.Aj ja by som mohla štrajkovať kto mi zaplatí nájom a bežné poplatky ako by som žila.

Na všetko je treba kompromis len nech na to nedoplatia ostatný .

.

Adriana Balážová

Adriana Balážová

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som životom skúšaná žena ,ktorá ochutnava trpkosť života.Mám rada klud a relax .Som večný pesimista s malou nádejou optimizmu. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu