Pestujeme si svoju burinu?

Alebo bodliak v hlave Je krásny deň. Slniečko svieti, na svojej pokožke cítim ako ma tepé lúče hladia a volajú ma von. Von do záhrady, kde je čerstvý trávnik a krásne farebné voňavé kvety.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Vždy som v nemom úžase, koľko krásy nám príroda dokáže ponúknuť. V záhrade je aj nejaká burina, ale to nevadí. Bežím teda do záhrady, naboso, už som tam, a zrazu šok! Bodliak sa mi zapichol do päty, namiesto zeleného trávnika a kvetov vidím burinu, ktorá pochovala moje úžasné kvety a mäkučký trávnik. Je mi z toho do plaču. 

Obrázok blogu

Naša myseľ je ako naša záhrada. Je plná emócií, pocitov, ktoré nám „robia spoločnosť“ deň čo deň. Pozitívne emócie sú ako krásne voňavé kvety, ktoré nám robia radosť. Tá radosť je niekoľkonásobná. Tešíme sa, keď ich kupujeme, aby sme nimi povedali „ďakujem“, či „všetko najlepšie“, či „ľúbim Ťa“, kupujeme si ich, pestujeme ich aj pre seba.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Burina je niečo, čo v záhradke nemáme radi. V našej mysli sú to negatívne emócie. Ak ideme na prechádzku a vidíme v prírode burinu, ktorá pokrýva rozsiahlu plochu a dokáže byť aj riadne vysoká, nemáme z toho radosť. Hľadáme voňavú lúku plnú kvetov, zelenej trávy, či chodníček, ktorý je schodný.

Náš mozog pracuje s informáciami, ktoré mu dávame. My rozhodujeme čo by sme chceli mať v záhrade. Prečo neurobiť to isté aj s našou mysľou? Negatívne emócie, pocity ako hnev, závisť, strach, smútok, agresivita, odsudzovanie k nám prichádzajú. Vieme ich rozoznať, pomenovať, niekedy aj vieme kedy prídu, niekedy ich možno aj obdivujeme. Ale je to ako s burinou v záhrade, tieto negatívne emócie zaberajú miesto nádherným kvetom, či plodom, z ktorých máme radosť a úžitok.

SkryťVypnúť reklamu

Každý z nás je záhradník, ktorý rozhoduje čo bude vo svojej záhrade pestovať.

Burina sa tam určite zjaví. Čo s ňou?

Skúsme toto cvičenie:

Rozhodneme sa pestovať a dokonca polievať burinu?

Byť smutní, nevrlí, opovržliví, nahnevaní na seba a aj na ostatných?

Ako nám to pomôže? Ako to pomôže iným?

Obrázok blogu

Rozhodneme sa pestovať a dávať kvety?

Byť usmievaví, láskaví, milí k sebe aj k ostatným?

Ako nám to pomôže? Ako to pomôže iným?

Obrázok blogu
Agnes Klocoková

Agnes Klocoková

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som fanúšičkou školy života. Je to super škola, dvere sú stále otvorené. Má farbu akú chcete, učitelia sú rôzneho veku, stále sú tam. Je na nás, od koho sa chceme učiť. Vyberáme si čo sa chceme učiť, ak nechceme, tak sa neučíme. Môžeme tam dokonca aj učiť. Do školy života chodíme každý deň a niekedy ani nevieme, že tam sme. Veľmi rada by som sa podelila o svoje myšlienky, poznatky, ktoré mi táto škola každý deň ponúka, a ktoré mi pomáhajú získať pohodu v mojej mysli a duši. Angličania to nazývajú „Share Training“ – zdieľanie, ktoré môže pomôcť druhým, ale hlavne osobe, ktorá svoje vedomosti, myšlienky zdieľa. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu