Bavorský trolejbus VISEON LT 20 - kedy sa ho dočkáme na Slovensku?

Exotický trolejbus Viseon LT 20 pochádza z Nemecka, konkrétne z koncernu Viseon BUS GmbH. Ide o kĺbový nízkopodlažný trolejbus s dlžkou 19,5 metra, ktorý je vybavený vysokoúčinným integrovaným klimatizačným systémom pre extrémne podmienky ( do 50 stupňov Celsia).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Tento "luxusný diabol" poháňa trojfázový asynchrónny motor na striedavý prúd s výkonom 240 KW, pohonom na zadnú nápravu. Prevodový pomer je 1,85:1. Trolejbus je vybavený pomocnou energetickou jednotkou - šestvalcovým vznetovým motorom s objemom valcov 6700 cm kubických. Predná náprava je typu MAN VOK07B,stedná náprava je nízkopodlažná portálová ZF AV 132, zadná je nizkopodlažná tuhá ZF AV 132. Brzdový systém je dvojokruhový vzduchový s vnútorním chladením na všetkých kolesách sú kotúčové brzdy. Dokáže prepraviť 129 osôb - počet miest na sedenie 44 + 1 - počet miest na státie 84. Celková hmotnosť vozidla je 33 200kg.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

K cene vozidla som sa nedopátral ale určite nie je to lacná záležitosť, predpokladám ze do roku 2020 hlavné mesto Slovenska by mohlo zaobstarať horeuvedený model. Nemecký výrobca uzatvoril zmluvu o dodávke dvanástich trolejbusov pre Královsku univerzitu v Rijáde v Saudskej Arábií.

Tomáš Agócs

Tomáš Agócs

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Dopravný inžinier Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu