Domáce vyrobené traktory na cestách III. triedy

Od 1. septembra je možné prideliť zvláštne evidenčné číslo, obsahujúce písmeno C vozidlám, ktoré sú používané na poľnohospodárske a lesné práce avšak nie sú schválené na prevádzku na pozemných komunikáciách.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

Vozidlá so špecialnym evidenčným číslom môžu jazdiť len na cestách III. triedy, miestnych a účelových komunikáciach. C-éčkové evidenčné číslo môžu získať iba podomácky vyrobené vozidlá, ktoré nie sú schválené pre premávku a používajú sa na poľnohospodárske a lesné práce. Tento predpis sa netýka typizovaných vozidiel, jednotlivo vyrobených vozidiel na základe licencie ani jednotlivo dovezených vozidiel.

Uvediem príklad:

Majiteľ A vlastní traktor typu ZETOR 7245 s TP STK+EK plus ročné poistenie

Náklady na prevádzku na pozemných komunikáciách za 1 rok sú nasledovné: STK - 37 euro, EK - 20 euro, poistenie 42 eur , plus náklady na PHM (vačšinou v každom okresnom meste sa nachádzajú stanice technickej kontroly) takže ročne nám to vychádza na cca. 99 euro! Na tri roky (dokedy platí na podomácky vyrobených traktoroch zvláštne evidenčné číslo): 240 euro !!!( 2 x STK plus EK platia len 2 roky, 3 x poistenie) s nákladmi do miesta vykonávania technických kontrol nerátam.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Majiteľ B vlastní traktor typu ZETOR 7245 bez papierov stačí napr. odmontovať kabínu vozidla, resp. používať na traktore pneumatiku s iným rozmerom ako bolo určené so schváleným typom na výrobu. Už nie je jednotlivo vyrobené vozidlo na základe licencie pretože nezodpovedá schválenému typu a už môžeme vybaviť zvláštne evidenčné číslo na náš " doma vyrobený traktor", ktorý stojí 33 eur na 3 roky.

Takže za 3 roky ušetríte 207 euro!

Je to jasný príklad ako môžeme ušetriť financie stačí používať svoj vlastný sedliacky rozum. Daný príklad je možné aplikovať aj na malotraktoroch AGZAT, VARI, KUBOTA, TZ4K, MT8, TOMO VINKOVIC ....

SkryťVypnúť reklamu

Máme dosť dieravé zákony...

Tomáš Agócs

Tomáš Agócs

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Dopravný inžinier Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu