reklama

Na Slovensku sa vytratil zdravý gazdovský rozum

Tiež si vravíte, že to čo sledujeme každý deň v televízii, nie je možné?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Onedlho Slovensko čakajú predčasné parlamentné voľby. To, ako k nim došlo všetci dobre vieme. A rovnako aj samotný termín sa tak povediac nerodil na svet ľahko. Len si spomeňme na Ficove a Pellegriniho podmienky, ktorých zjavným cieľom bolo dosiahnutie nejakého osobného cieľa. Skúsme sa zamyslieť prečo práve súdruh Fico potreboval voľby v apríli, neskôr v máji a potom tlačil na júnový termín. Nebolo to pre to, lebo vyschli finančné toky oligarchom? Nie preto, že na neho samého niekto tlačí? Ťažko uveriť, že tomu tak nie je.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A čo s našim Peťulem? Ako, by to bolo, keby podľa vzoru svojho veľkého politického otca si nezačal klásť nezmyselné a hlavne nesplniteľné požiadavky. Veď predsa správny smerák musí si dať takú požiadavku, ktorá sa nedá za žiadnych okolností splniť, aby sa potom mohol postaviť pred rečnícky pult a kričať, ako nikto ich nepočúva, ako pravicoví politici nemyslia na ľudí. To by neboli naši slovenskí, tzv. "sociálni demokrati".

Obrázok blogu
(zdroj: Denník N)

A do toho všetkého strieľajú atomovky zjavne chorého človeka Igora Matoviča, ktorý už nevie čo zo samej rozkoše robiť. Človek, aby sa každé ráno bál zapnuť internet, pretože ho čaká nová atómovka. Akou nohou Igor vstane z postele, tak taká nová tlačovka, nový "super" nápad. Rovnako ako tomu bolo v roku 2020, keď zastával významný post v krajine - post predsedu vlády SR. Hovoriť o nezmyselných návrhoch pani Záborkskej, Čepčeka, Kuffovcov, Tarabovcov a pod, už snáď nemá ani zmysel.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

No kto sa zamyslel nad skutočnými problémami, ktoré má Slovák každý deň? Vysoké ceny potravín, energií, nízke mzdy v školstve a zdravotníctve a stále sa vyľudňujúce regióny na východnom Slovensku. Toto je realita dnešných dní, pred ktorou si mnohí politici zakrývajú oči.

Preto ma teší, že strana Sloboda a Solidarita prišla s podaním podnetu na Protimonopolný úrad SR, kde môže ísť o uzatvorenie kartelovej dohody medzi Ministerstvom pôdohospodárstva a reťazcami. Reťazce zastropovali ceny tých potravín, u ktorých je predpoklad že po Veľkej noci, by mohli byť lacnejšie. Vynechali potraviny, kde je zjavný predpoklad zvyšovania cien ako napríklad bravčové mäso. Zato, ale nezabudli na konzervovanú kukuricu, mrazenú pizzu, či dokonca alkoholické nápoje ako víno a pivo. Neviem čím rozmýšľali, ale hlavou to zjavne nebolo. Kde ostalo pečivo, maslo, vajíčka, múka, strukoviny, zelenina, ovocie a podobné potraviny, ktoré každý z nás konzumuje každý deň?

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Obrázok blogu
(zdroj: fitnessrevolution.sk)

Strana Sloboda a Solidarita preto: "nesúhlasí s reguláciou cien, ktorá môže vyvolať ďalšie zdražovanie. Podobnú situáciu sme videli v Maďarsku, kde zastropovanie cien vyvolalo obrovskú vlnu inflácie. Sme za reálnu a systémovú pomoc ľuďom, nie za krátkodobé a navyše nedotiahnuté opatrenia, ktoré vznikli bez diskusie, pri ktorej mali byt aj potravinári.". Toto považujem za skutočne dobrý prístup politikov a riešenie konkrétnych pálčivých problémov, ktoré dnes na Slovensku máme. A je ich veru požehnane.

Je na nás, aby sme v nadchádzajúcich dňoch veľmi pozorne sledovali vyjadrovania politikov, ktorí sa nás budú snažiť obalamutiť ľúbivými slovami o tom, ako im veľmi záleží na našich životoch. No častokrát opak je pravdou...

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ďalším problémom sa budem venovať v ďalšom blogu, tak ma nezabudnite sledovať ;)

Alexander Hričko

Alexander Hričko

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  39x

Rusín, človek z východného Slovenska a študent histórie a ruského jazyka a literatúry. Zoznam autorových rubrík:  HistóriaPolitikaRusíniMedzilaborce

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu