Festival Lumen nielen o hudbe

Najväčší gospelový festival v strednej Európe stráca status tínedžera. Tento rok sa bude niesť v znamení vďačnosti. Motto thanXX pripomína jeho okrúhle dvadsiate narodeniny.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Keď pred dvadsiatimi rokmi vznikla myšlienka gospelového festivalu, nikto ani len nesníval o tom, že Festival Lumen bude hostiť kapely ako Switchfoot, Superchick, Delirious? či Third Day. Stalo sa to však realitou a v Trnave sa po dvadsiatykrát stretnú gospelové kapely z USA, Slovenska aj Európy.

Headlinerom sa tentokrát stala americká kapela Leeland, na svoje si však prídu aj fanúšikovia úplne iného štýlu hudby. Fínski HB prinesú kúsok symfonického metalu, Chip Kendall príde dohrať svoj minuloročný koncert, po dvoch rokoch sa na pódium vrátia aj the 29th chapter. Nebudú chýbať ani Four Kornerz, In case of Fire alebo Superhero. Zo Slovákov dostanú priestor Saleziáni a Kerygma, svoju šou predvedú aj Godzone a v Amfiteátri vám zahrajú aj The Elements .

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak vám tieto mená nič nehovoria, nevadí. Portál www.fln.sk vyplní všetky vaše medzery a na youtube si pokojne vypočujete ukážky interpretov. Možno nie ste hudobnými fajnšmekrami a koncerty na Trojičnom námestí vás nelákajú. Nevadí, v každom prípade sa na Lumen príďte pozrieť. V sobotu pre vás organizátori pripravili viac ako 20 prednášok na najrôznejšie témy. V priestoroch kina Hviezda, univerzitného pastoračného centra a mnohých ďalších sa môžete stretnúť s významnými osobnosťami (minulé roky napr. Iveta Radičová, misionár Peťo Kuchár, Marek Michalčík a iní) a na Domka Stage si pripravili program mladí dobrovoľníci.

Skryť Vypnúť reklamu

Ešte stále nič? A čo tak tanečné divadlo aTak pod vedím Paľa Danka? Alebo program pre mladé rodiny? Alebo spoločné sväté omše? Možno Rehoľná kaviareň so Službou ucha? Stretnutia s priateľmi z celého Slovenska?

No, možno ste práve začali uvažovať, že by ste aj šli...tak teda, ubytovanie na školách, spacák, karimatka a ideš ty! Stáť to bude 6 ečiek + cesta + jedlo a bude to 8. - 9. júna 2012 v Trnave! Prihlásiť sa môžeš cez portál www.fln.sk :) Jasné, celý festival je Open Air takže vstupné je zadarmo, čiže keď pôjdete okolo, pokojne sa zastavte :).

Alžbeta Hrušovská

Alžbeta Hrušovská

Bloger 
  • Počet článkov:  26
  •  | 
  • Páči sa:  0x

študentka, ktorú zaujíma dianie vo svete aj na slovensku, človek hľadajúci pravdu, saleziánska animátorka a multimediálny tvorca :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu