Páni vyšetrovatelia, vydržte!

Písmo: A- | A+

Celé Slovensko roky čaká na spravodlívé vyšetrenie káuz. Na tú spravodlivosť, ktorá bola roky ohýbaná v prospech elity. Čakáme na dobu, kedy sa pojem naši ľudia stane archaizmom. Práve za to bojujú čestní vyšetrovatelia PZ...

Na úvod musím poznamenať, že bez akýchkoľvek pochybností verím vyšetrovateľom, napríklad tímu Očistec.

Pustili sa ale do neľahkého boja. Na opačnej strane barikády nestoja bežní pouliční vagabundi, ale mocní ľudia, ktorí roky držali opraty pevne vo svojich rukách a teraz rozpútali spravodajské hry s jediným cieľom - spochybniť dôveryhodnosť vyšetrovacieho tímu a zastaviť vyšetrovanie, ktoré rozkrýva veľké kauzy a začína poukazovať na veľké ryby v pozadí. 

Dnes už vieme pomerne presne identifikovať ľudí, ktorí stoja za týmito konšpiráciami a mocenskými hrami.

Poslanec Fico.

Ten poslanec Fico, ktorý sa ako premiér snažil na tlačovke diskreditovať opozičného politika dokumentami, ktoré podiehajú daňovému tajomstvu a ku ktorým sa nemohol dostať legálnou cestou (jeho odôvodnenie, že ich dostal od anonyma je veľmi pochybné ak berieme do úvahy, že ani polícia mu nebola schopná doručiť predvolanie na súd). Ten poslanec Fico, ktorý roky žije na úrovni, ktorú si jednoducho nemôže dovoliť z platu štátneho zamestnanca a preto je dôvodné podozrenie z jeho možného korupčného správania. Ten poslanec Fico, za ktorého vlády špeciálny prokurátor Kováčik zastavil vyšetrovanie všetkých 61 káuz, ktoré sa k nemu dostali. Ten poslanec Fico, za ktorého vlády sa vo veľkom tunelovalo, kradlo a zahladzovalo. Je úplne prirodzené, ba až očakávané, ako vstal z popola a trepe nohami ako skapínajúci kôň. Nič iné mu totiž to neostáva. Buď zabojuje za svojich ľudí, alebo velmi pravdepodobne skonči na rovnakom mieste a s rovnakou rovnošatou, ako oni. 

Poslanec, ktorý je vzdelaný za hranicou svojho intelektu.

Za tie roky poberania luxusného poslaneckého platu a obhajovania praktík svojho straníckeho šéfa sa niet čomu čudovať. Čo iné čakať od pokrytca, ktorý sa na jednej strane hrá na socialistu, človeka z ľudu, no na druhej strane sa preváža v súkromných triskáčoch, ochotne berie mnohotisícový poslanecký plat doslova za nič a nemá problém obhajovať systém, ktorý tu pomohli vytvoriť jeho súdruhovia zo SMERu?

Správa SIS o ovplyvňovaní svedkov zo strany vyšetrovateľov musí byť dôkladne preveraná. Na tom sa zhodneme azda všetci. Avšak jej dôveryhodnosť je prinajmenšom otázna. Nie preto, že poukazuje na údajné protizákonné postupy vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov. Jej dôveryhodnosť je otázna pre zdroj, z ktorého pochádza. Nebuďme nainví. Z historických skúseností vieme, že úlohou SIS nie je napomáhanie k odhalovaniu trestnej činnosti, ale naopak jej páchanie v mene štátu a záujmových skupín.

Preto nevenujem veľkú pozornosť Ficovi ani Kollárovi, ktorí sa opierajú o správu SIS. Obaja majú záujem na tom, aby sa ich ľudia dostali z basy. 

Čomu ale pozornosť venujem je zastrašovanie vyšetrovateľov. Ak títo vyšetrovatelia nevydržia a ich miesto zaujmú iní, menej skúsení, tak môžeme predpokladať nedokončenie prebiehajúcich vyšetrovaní a návrat k starému známemu


"SKUTOK SA NESTAL"

Preto, páni vyšetrovatelia, vydržte! Bojujete nie len v mene spravodlivosti, ale v menej nás všetkých, ktorí chcú žiť v právnom štáte bez korupcie. 

Držím Vám palce a bezpodmienečne Vám dôverujem! A takých nás je väčšina!

Skryť Zatvoriť reklamu