Výzva pre prezidenta Slovenskej republiky

Písmo: A- | A+

Pri pohľade na prieskumy verejnej mienky a stav na slovenskej politickej scene mám obavu, že Ficove vyjadrenia o neexistujúcej alternatíve, čo sa možnej budúcej koalície týka, sa do značnej miery približujú realite.

Preto volím blog ako prostriedok zúfalej snahy adresovanej prezidentovi Slovenskej republiky, Andrejovi Kiskovi. Dúfam, že sa tento blog k nemu dostane.

Pán prezident (Vás si môžem dovoliť tak nazvať, pretože ste hoden tejto funkcie), ako veľa iných občanov tejto republiky, aj ja som hrdý na to, koho som volil v posledných prezidentských voľbách. Napriek tomu, že ste prišli do politiky, a hneď do najvyššej ústavnej funkcie, bez predošlých skúsenosti, zhostili ste sa tejto úlohy hrdo, s rešpektom, ale nie strachom, s úprimnou snahou Slovensku a občanom v tejto krajine pomôcť. Ste presne tou váhou, o ktorej ste v predvolebnej kampani hovorili. Nemáte problém s vládou (aj keď najhoršou v histórií, hoci Slovensku sa paradoxne aj napriek tomu darí - nie však jej zásluhou) spolupracovať, ale aj poukázať na jej chyby. Reprezentujete Slovensko na medzinárodnom fóre tak, ako si to zaslúži. Podporujete slovenských podnikateľov nie len tu, ale aj v zahraničí a ste presne tým prezidentom, akým nebol p. Ivan Gašparovič.

S veľkým znepokojením som prijal Vaše rozhodnutie neuchádzať sa o mandát v parlamentných voľbách. Čím ďalej, tým viac mám z tohto Vášho rozhodnutia väčšie obavy, nakoľko vidím, aj keď veľmi nerád, pravdu vo Ficových vyjadreniach, že súčasná vláda nemá alternatívu. Hoci v opozicií je veľa dobrých, vzdelaných a Slovensku prospešných politikov, napriek tomu tam nevidím možnosť, ako zložiť funkčnú vládu bez pomoci SNS, Mostu-Híd alebo fašistov. SaS bohužial nebude mať dostatočný mandát na to, aby zmenili pomery v parlamente a vo vláde, čo je určite škoda, pretože v tejto strane vidím veľa expertov a profesionálov. Do minulých parlamentných volieb som považoval p. Bugára za poctivého človeka, no tým už viac v mojich očiach nie je. Silno pochybujem o tom, že by sa s p. Matovičom, ktorý napriek svojmu dobrému úmyslu, no nevhodnému prejavu, vedeli strany ako SNS alebo Most-Híd dohodnút. Preto mám strach, že Fico, ktorý sa už aj tak neštíti hádam ničoho, bude ochotný pristúpiť na koalíciu s fašistami a to by znamenalo katastrofu pre cele Slovensko.

Prosím Vás preto, aby ste prehodnotili svoje rozhodnutie a ponúkli Slovensku alternatívu, zjednotili ho a pod spoločnou vlajkou pravicovo orientovanej koalície dali Slovákom vládu, ktorú si zaslúžia.

Som rozhodnutý byť vytrvalý a nájsť spôsob, ako Vás presvedčiť.

Váš volič, Andrej.

Skryť Zatvoriť reklamu