Mobbing,či skôr bossing,ako nástroj znižovania počtu zamestnancov?

To že bežne ľudia vedia málo o mobbingu by som pochopila. Veľmi ma prekvapilo vyjadrenie lekárky, odborníčky na ľudskú dušu, keď v jednej nemenovanej televízií odreagovala mobbing na pracovisku pre mňa nepochopiteľnými slovami. Doslova povedala „ do práce chodíme pracovať, do práce nechodíme preto, aby nás tam mali radi.“ Takto podľa mňa zľahčila situáciu na pracovisku, ktorá bola popisovaná ako dôsledok mobbingu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Vôbec sa s tým nemôžem stotožniť. V práci predsa trávime väčšinu dňa, určite jednu tretinu a niekedy aj viac. A tak kvalita vzťahov medzi kolegami je veľmi podstatná, lebo ak si kolegovia na niekoho „zasadnú“ môžu mu pripraviť peklo na zemi. Je ťažké brániť sa, najmä dnes. Vieme, že nie je ľahké nájsť si inú prácu. Vyhľadať odbory? Vo veľkej väčšine spoločností odbory nepôsobia. A ruku na srdce zamestnávateľ a ani odbory veľa neurobia. Toto konštatovanie vychádza zo skúseností ľudí, ktorí mobbing na pracovisku zažili na vlastnej koži.No vždy a za každých okolností môže podľa mňa pomôcť kvalifikovaný psychoterapeut. Naučiť sa asertivite, vedieť sa postaviť proti útočníkovi, môže byť užitočné aj v iných situácich, ktoré nám život prinesie do cesty.Niekedy je mobbing, tak čitateľný a aktéri mobbingu nesmierne odvážni, že to pripomína skôr telenovelu, ako reálny stav na pracovisku. Nebudem nikomu brať názor, že to tak môže vyznievať. Je však rozdiel, či sa na to pozerá nezainteresovaný človek, ten to celkom spokojne môže považovať za telenovelu. Ale ak sa to človeka bytostné týka, tak pre neho je to skôr horor. Spomínam si na situáciu, ktorú mi opisovala Mária. Pracovala v štátnej organizácií, kde by sme snáď mobbing najmenej očakávali. No aj tu sa prejavil a v plnej „paráde“, v tomto prípade však išlo skôr o bossing. Aktérom bol šéf a žiaľ v rámci manažmentu ten najvyšší. V tejto organizácií bolo všeobecne známe, že sa pripravuje organizačná zmena a bude sa prepúšťať. Už tento samotný fakt závažne ovplyvnil správanie ľudí, navyše v tomto prípade to bolo cielené. „Ak sa podarí niekoľkých zamestnancov donútiť k výpovedi ušetria sa finančné prostriedky na odstupné,“ taký bol zámer šéfa.Na určitú skupinu zamestnancov bol vytváraný tlak. Zašlo to tak ďaleko, že im šéf dokonca na rovinu povedal, že budú dostávať také úlohy, ktoré nezvládnu. Úlohy, ktoré dostávali boli skutočne buď nereálne alebo nezodpovedali ich kvalifikácií. A šéf pritvrdzoval. „ Pripravím pre vás osobitný harmonogram“ bola ďalšia jeho reakcia. Nestíhali, nemohli stíhať, čo nebolo reálne a šéf kontroloval a kontroloval. „Mate na to mesiac“ znela posledná výstraha. „ Ak úlohy nesplníte dáte výpoveď sami a ešte ako radi,“ sebaisto povedal šéf. Spôsobom „kto z koho“ sa takto trápili ešte ďalšie dva mesiace. Niektorí skutočne dali výpoveď sami a niektorí, tak ako Mária skončili v starostlivosti u psychiatra.Nabudúce: Mobbing - miesto činu pracovisko.

Anna Čunderlíková

Anna Čunderlíková

Bloger 
  • Počet článkov:  433
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Všetko, čo robím, robím s láskou. Mojim mottom je citát:" Tolerancia nespočíva v tom, že zdieľame názor niekoho iného, ale v tom, že poskytneme druhému právo mať iný názor."Viktor Frankl Zoznam autorových rubrík:  CESTUJEM - SPOZNÁVAMPRÍBEHY ZO ŽIVOTAMALÁ RADA- VEĽKÝ OSOHÚSMEV, PROSÍM...RECEPTYSPOZNÁVAJ SÁM SEBA...KNIHA, KTORÁ MA DOSTALANA SLOVÍČKO, PROSÍM...ČO MI ŽIVOT DAL...ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝLRODIČOVSTVO

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu