Pozrieš – triediš! jedinečné ponožky, ktoré učia triediť odpad

Ponožky Pozrieš - triediš! svojim hravým dizajnom učia správne triediť odpad a zároveň pomáhajú dobrej veci.

Pozrieš – triediš! jedinečné ponožky, ktoré učia triediť odpad
Kolekcia ponožiek Pozrieš - triediš! (Zdroj: Pozrieš - triediš! a Fusakle)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Recyklohry, vzdelávací environmentálny program spoločnosti ASEKOL SK, v spolupráci so slovenskou značkou Fusakle vytvorili jedinečnú kolekciu ponožiek Pozrieš – triediš!. Ponožky v dizajne s motívom plast, papier, sklo, bioodpad a elektroodpad vám každý deň pripomenú správnosť triedenia odpadu.

Vzdelávací program pre školy, Recyklohry, sa rozhodol upozorniť na tému recyklovania a správneho triedenia odpadu zaujímavým hravým spôsobom v spolupráci so známou značkou ponožiek Fusakle. V rámci podpory environmentálneho vzdelávania detí vzniklo 5 rôznych dizajnov ponožiek, ktorých hlavnou úlohou je viesť deti, ale aj dospelých k tomu, aby sa triedenie odpadu stalo ich každodennou súčasťou. Recyklácia a triedenie odpadu patrí k environmentálne zodpovednému životnému štýlu, ku ktorému je potrebné viesť aj ďalšie generácie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Kúpou ponožiek Pozrieš – triediš! nie len že podporíte edukáciu detí a mládeže v oblasti triedenia a recyklácie, ale pomôžete vychovať novú generáciu, ktorá bude už od malička pristupovať k triedeniu odpadu zodpovedne a bude to vnímať ako samozrejmosť,“ povedala Alena Magyarics, manažérka projektu Recyklohry. Spolupráci sa tešia aj samotné Fusakle, ktoré sú známe tým, že ich ponožky sú vyrábané z kvalitných materiálov na Slovensku, čím minimalizujú záťaž na životné prostredie spojenú s ich dovozom zo zahraničia.

Ponožky zastupujú 5 hlavných odpadových komodít, s ktorými sa denne stretávame. Motív na ponožkách je pre každú z nich jedinečný a ich farebné prevedenie vystihuje farbu kontajnera alebo nádoby na triedený zber. Žlté ponožky s motívom plastových obalov predstavujú plast, modré ponožky s dizajnom papierových obalov papier, zelené ponožky s obalmi zo skla zastupujú sklo, bioodpadu patrí hnedá farba s motívom bio a červené ponožky obsahujú motív elektroodpadu. Takéto hravé stvárnenie odpadu z obalov na ponožkách môže slúžiť ako edukačná pomôcka. Vďaka „triediacim“ ponožkám sa deti aj dospeláci naučia správne triediť odpad.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Ponožkami Pozrieš – triediš! je možné vyjadriť podporu edukácii detí, svoj postoj k recyklácii aj dôležitosť ochrany životného prostredia. Recyklovaním odpadov z obalov vieme získať druhotné materiály, ktoré je možné opätovne použiť na výrobu nových výrobkov. Materiály získané recykláciou nahrádzajú suroviny, ktoré by sa inak museli ťažiť v prírode, čím šetria prírodné, často neobnoviteľné, zdroje.

Podporiť environmentálne vzdelávanie detí a mládeže kúpou ponožiek môže každý na pozries-triedis.sk alebo na oficiálnej stránke fusakle.sk. Ponožky nájdete aj vo vybraných predajniach PLANEO. K dispozícii sú v detskej, dámskej aj pánskej veľkosti. Kolekcia Pozrieš – triediš! má hlavný cieľ, aby si každý po ich nosení povedal „pozriem – triedim.“

ASEKOL SK

ASEKOL SK

Prémiový bloger
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  45x

Zbierame a triedime elektrozariadenia, batérie, akumulátory, obaly a neobalové výrobky už 11 rokov. Veríme, že recyklácia pomôže svetu. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

740 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
SkryťZatvoriť reklamu