Máte auto, no neviete doň vojsť? Nepríjemné... :)

Písmo: A- | A+

Viete, čo sa minulý rok jednému z našich zákazníkov stalo? Zamrzlo mu auto. Naozaj, úplne úplne zamrzlo, vytvorila sa mu škrupina okolo auta a nemohol sa doň vôbec dostať...

Nie, nie je to problém zámku, ten je už dnes využívaný pri naozaj malom množstve áut. Automobil zamrzol jednoducho celý, nedalo sa doň dostať dnu. Stáva sa, najmä v prípade, keď padá srieň alebo malé kvapky, ktoré cez noc zamrznú a auto vám krásne zabalia do ľadovej periny.

Nestalo sa to iba tomuto nášmu jednému zákazníkovi, stáva sa to častejšie. Niektorí vodiči to riešia tak, že si vezmú škrabku a snažia sa túto ľadovú “pokrievku” z auta zoškrabať, ako keď škriabeme čelné sklo. Ak by sa vám náhodou čosi podobné stalo, tak toto v žiadnom prípade nerobte! Viete, čo je jednoduché riešenie? Zoberte si teplú vodu a oblejte auto. Nie celé, iba dvere vodiča. Voda nech nie je príliš teplá, aby ste nijakým spôsobom nepoškodili lak alebo sklo automobilu. Postačí, ak bude mať približne 20 stupňov a nalejte ju vyslovene iba na nutnú časť vozidla. Postačí, keď sa dostanete dnu do vozidla, naštartujete a vykúrite ho tak, aby sa zvyšok rozmrazil prirodzene.

Pozor, na čelné sklo však teplú vodu určite nelejte! Ak by ste ho totiž mali poškodené, napríklad od kamienka z vozovky, tak pri kontakte s teplou vodou by mohlo dôjsť k istému pnutiu v skle a mohlo by prasknúť. Pri bočných dverách niečo takéto nehrozí, ale i tak je potrebná veľká opatrnosť pri tejto aktivite. Realizujte ju iba vtedy, ak je to ozaj nevyhnutné!

 

A pri tejto príležitosti by sme vás radi upozornili na to, že už aj pri nulových teplotách zvyknú zamŕzať tesnenia dverí. Preto je dôležité zveriť ich pred zimou do rúk odborníkov, ktorý sa o tieto tesnenia postarajú tak, aby ste problému s primrznutými dverami nemusli nikdy nikde čeliť. :) Za predpokladu, že sa vám čosi podobné stane a neurobili ste preventívne opatrenia, môže vám byť v prípade kúpy automobilu od autorizovaného predajcu k dispozícii aj asistenčná služba. Aj zákazníci AUTOGRANDu napríklad môžu využiť služby Toyota Eurocare, ktoré sú k dispozícii 24 hodín denne, a to napríklad aj v prípade porúch, teda mechanickej, elektrickej alebo elektronickej chyby, v dôsledku ktorej je vozidlo nepojazdné alebo nespôsobilé na prevádzku.

Skryť Zatvoriť reklamu