Odložili ste lyže a neviete čo s časom? Tu je malý príklad.

Veľké oteplenie nadobro ukončilo bežkársku sezónu aj v posledných strediskách. Nastalo obdobie, keď čas, ktorý sme trávili na lyžiach, bude nutné vyplniť inou aktivitou. Najväčším problémom je však počasie, ktoré stále bráni nafúkať pneumatiky na bicykloch. Kolieskoví korčuliari musia bojovať so stále veľkým množstvom štrku na okraji ciest. Niekto by ma určite zastavil v premýšľaní so slovami: „A čo tak fitnes centrum?“. No človeka, ktorý je spätý s prírodou, ťažko na niečo takéto nahovoríte. Preto jednou s celkom prijateľných možností, ako si spríjemniť voľný čas je turistika. Samozrejme hlavné obdobie turistiky je ešte len predo dvermi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Pri premenlivom počasí je dobré vybrať si trasu, ktorú dobre poznáme. Nie je to nič príjemné, blúdiť v hmle a v daždi. Ako Banskobystričan som sa v nedeľu s pár známymi vybral na Krížnu. Človek sadne do auta a o pár minút je na Salaškách nad Tureckou. Aj tu sa už začína prejavovať jar v plnej kráse.

Obrázok blogu

Je to azda najlepší východiskový bod na Krížnu. Jedinou nevýhodou je, že turistická trasa nezačína pozvoľna, no hneď sa zahryzne do strmého stúpania.

Obrázok blogu


To môže byť aj výhoda, pretože tým sa cesta na vrchol značne skracuje. Tiež výhľadmi je možné kochať sa už od začiatku. Čo bolo pre tento výstup naozaj nezvyčajné, bol nízky počet turistov. Ak mám byť presný, stretli sme troch. To pripisujem len a len jednej veci. Skialpinisti, ktorí v lete obľubujú turistiku, ešte nechcú dať zbohom svojej výstroji. Ale to som len trošku odbočil. Po boku Majerovej skaly sme sa pomaly dostali na hrebeň, kde končí posledný lyžiarsky vlek.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Odtiaľto je to na vrchol taká príjemná prechádzka. Sneh už na hrebeni nie je, ostala po ňom už len pováľaná šedivá tráva, po ktorej sa inak vynikajúco šľape.

Obrázok blogu

Tento úsek je trošku klamlivý, pretože na vrchol je to ešte hodných pár minút a pritom to vyzerá, že hneď sme tam. Vietor je tu asi stále, preto čiapka tu nikdy nesmie chýbať. Tieto dni delí hrebeň Krížnu na dve obdobia. Juho-západná strana už víta jar, Severo-východná sa lúči so zimou. Je to naozaj veľmi zaujímavé.

Obrázok blogu

Na vrchole pri silnom vetre, ostáva čas len na drobné občerstvenie, prípadne na prezlečenie sa do suchého. A samozrejme na pár fotiek..

Peter Babčan

Peter Babčan

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek, ktorý nemá rád stereotyp. Vo všetkom sa snažím nájsť niečo nové, aby bol môj život pestrejší. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu