Mohol to byť dobrý článok

Neviem ako začať. Asi preto, že viem, čo chcem povedať, ale neviem, ako to mám povedať. Istotne ste to už zažili na vlastnej koži, či klávesnici. Paradox.(?)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Keď si tak vo voľnom čase čítavam, prichádzam na to, že každý svojím písaním chce niečo povedať a po tom, čo dôjdem k záveru napísaného, akosi nedôjdem k tomu, čo tým autor chcel povedať.

Prečo nepíšeme to, čo chceme, alebo po prečítaní máme dôjsť k tomu, čo sa tým všetkým myslelo?

Aj mne sa to stáva, že tak čosi napíšem, ale i poviem. Možno sa to stalo aj Kantovi. Keď som ešte na škole mával filozofiu, náš profesor o ňom raz povedal, že len jeden ho pochopil... a aj to nesprávne. Na to sa mierne pousmial. Emanuel Kant tiež písal o tom, čo si myslel a nenapísal to? No to je filozofia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Možno, že to takto má byť. Píšeme články, v ktorých sa žiada, aby sa rovno písalo o tom, čo sa chce, no inokedy treba o napísanom i porozmýšľať. A to je už ťažšie ako písať.(?) Mnohokrát dielu samotnému chápe len autor a niekedy pochopia aj ostatní. To je už, čo povedať.

Čítať medzi riadkami sa žiada. Na škole nás učili čítať pekne riadok za riadkom. To medzi riadkami nás naučila čítať Hviezdoslavova poézia? A kto nás vlastne naučil čítať medzi riadkami?

A to, čo som chcel týmto povedať...

Viktor Baltes

Viktor Baltes

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Byt tym, cim sme. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu