Ja, prezident.

Istotne to tak nie je. To sa odvolávam už (až) na poslednú časť príspevku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)


Jedna odpovedá druhej, druhá sa na nič nepýta a obidve sypú argumenty z rukáva. Prečo je to tak, že hlas ľudu počúvajú iba v istý vymedzený čas kampane a chyby na sebe hľadajú po celý čas? Akí sme zrazu dôležití. Koľko úsmevu a elánu srší z bilboardov. Sú známi súperi. A je to vôbec boj? Možno byť v kampani bezkonfliktný, nemať súper? Koho by sme potom zdolávali? A treba vôbec zdolávať?

A máme tu inú kávu. Iniciatíva siedmich kňazov bratislavského kraja v KDH mi príde smiešna. To bola moja prvá reakcia. Tak prečo nepodporiť “nášho“ pána Mikloška? KDH-ákom isto doručili nejeden list o podpore, či ne podpore kohosi, o názoroch ich voličov, či oponentov. Tak prečo je také “haló“ okolo kňazov? Vážim si úrad kňazstva, no takýto „lobing?“ V prospech nebeského kráľovstva? Kňaz je človek, ktorý by sa istým spôsobom mal vzdať a vzdáva verejne, či verejnejšie svojho súkromného názoru, aj keď ako každý, ma na neho právo. Lebo je kňazom. Bodka. A to platí aj pre našich verejných činiteľov. Lebo sú verejnými činiteľmi. Bodka. Ak vedia ,čo to v pravom slova zmysle znamená. Avšak... nie je to celkom tak. Kňazi vlastne poukázali na jedno, ak nejaká strana nesie vo svojom názve termín kresťanstvo, či chce byť kresťanskou, nech sa podľa toho aj správa. Lebo žiaden kresťan a von koncom nie hnutie nesúce takýto názov, by nemal(o) zastávať tzv. kultúru smrti, o ktorej hovorí Ján Pavol II. v encyklike Evangelium Vitae.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Teda ak p. Radičová je za potraty a KDH sa ju rozhodlo podporiť v prezidentskej kampani, na základe hodnôt, ktoré ona sama (KDH) vyznáva si strana protirečí, nech už by druhou stranou bol p. Mikloško alebo niekto iný. Kresťanstvo je istým spôsobom štýl života, to nie je vec kompromisou. Kresťanom buď ste, alebo nie.

Predstavte si takúto situáciu... a vlastne si ju ani netreba predstavovať. Premiér tvrdí, že osobne si myslí to a to, ale ako premiér bude konať tak a tak. Ovplyvní verejnú mienku ako súkromná osoba, alebo ako premiér? A to keby len ovplyvnil, ale to len napríklad.

Kde je teda hranica prezentovania sa súkromnej osoby a autority, ktorú zastáva? Je to pochod po tenkom ľade, na konci ktorého je opäť to isté. Sloboda slova hľadá, ako by sa dalo po takomto ľade prejsť.

SkryťVypnúť reklamu

Kňazi nechcú Radičovú, Martináková súperí s Radičovou, do toho príde Markíza, Mikloško si myslí, že ho chce národ, Melníka chce HZDS a Gašparovič je zatiaľ prezidentom. Recept na n-tú. Mám rád takú kampaň, tichú. Pripadá mi to ako keď z ľudí nemôžete urobiť „svätcov“, tak z nich minimálne urobíte ... a to všetko z heslom JA som „baník “, kto je viac? JA.

Viktor Baltes

Viktor Baltes

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Byt tym, cim sme. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu