Varíme s medveďom - Baklažán v kaši

Písmo: A- | A+

Ahojte, moji milí. Minulý týždeň sa niesol v znamení mäsovej vraždy, takže ako inak v rámci dosiahnutia rovnováhy vám predkladáme recept ľahší, dietnejší, dokonca pre vegetariánov veľmi ľahko upraviteľný. A napriek tomu sme si veľmi pochutnali...

Potrebujeme:

Zhruba 2kg zemiakov, 0,5 kg mletého kuracieho mäsa, 2 väčšie baklažány, 2 zelené papriky, 1 mrkvu, 1 paradajku, 2 nové cibuľky (alebo 1 pór), 0,5l mlieka (pokojne aj nízkotučné), 2 vajíčka, 20 dkg tvrdého neúdeného syra (nízkotučná Kleopatra je vítaná), 10% smotanu na varenie 250 ml, petržlenovú vňať a samozrejme olej. Olivový tepelne upraviteľný je super.

Pokrm budeme samozrejme dochucovať. Použijeme obligátne čierne a nové mleté korenie, soľ, mletú sladkú papriku, mletú rascu a mletý muškátový orech.

Obrázok blogu

Mäsožravci dajte si mleté bravčové a vegetariáni sójovú drť a ideme...

...pekne variť:

Teraz poprosíme pasívnych konzumentov, aby prestali čítať a nás nadšených kuchárov, poprosím, aby začali krájať, strúhať a vydlabávať.

Najprv očistíme zemiaky, nakrájame ich na menšie kúsky a v slanej vode ich uvaríme.

Horúce roztlačíme, pridáme 0,5 l horúceho mlieka a dobre vyšľaháme. Zemiaková kaša je napriek absencie masla ako 'vyšitá'...

Obrázok blogu

Papriku nakrájame na tenké rezance, mrkvu očistíme a na hrubom strúhadle postrúhame, mladú cibuľu nakrájame na kolieska a nasekáme petržlenovú vňať. Ak máme kuracie mäso vcelku, tak vykosťujeme a melieme, ako som to musel urobiť ja.

Potom ideme dlabať. Baklažány zbavíme zelenej časti, rozrežeme po dĺžke na polovice a vydlabeme. Polovice baklažánov na vnútornej strane mierne nasolíme a necháme postáť. Vydlabané vnútro nakrájame na menšie kúsky.

A aby sa nám meditatívnej práce nemálilo, tak rajčinu rozrežeme na polovice a tie nakrájame na tenké polmesiačiky... a samozrejme tvrdý syr nastrúhame.

Obrázok blogu

Tak a konečne ideme naozaj variť:

Cibuľku speníme na oleji, pridáme nastrúhanú mrkvu a urestujeme.

Obrázok blogu

Ďalej pridáme nakrájanú papriku, nakrájané vnútro baklažánov, všetko posolíme, pridáme mleté čiernea nové korenie, trošku mletej rasce a mletej papriky, prilejeme deckovody, zakryjeme a 5 minút dusíme. S koreninami nepreháňame...

Následne pridáme mleté kuracie mäso, dobre rozmiešame a trochu prehrejeme. Pridáme polovicu nastrúhaného syra, petržlenovú vňať a bez tepelnej úpravy rozmiešame.

Obrázok blogu

Výsledok vidíme nižšie. S konzistenciou sa netrápime.

Obrázok blogu

Na olejom vymastený veľký rodinný pekáč navrstvíme zemiakovú kašu.

Obrázok blogu

Na ňu položíme vydlabané polovice nasoleného baklažánu.

Obrázok blogu

Na rad prichádza plnka. Navrstvíme ju do jednotlivých polovíc baklažánu. Keď nám ostane plnka navyše, či šťava z plnky, nerozpakujeme sa a všetko opatrne vylejeme navrch.

Polmesiaćiky rajčín nám poslúžia na obloženie naplnených polovíc baklažánov.

Obrázok blogu

Pekáč zakryjeme druhým pekáčom, či alobalom a v stredne vyhriatej rúre dusíme 20 minút.

Obrázok blogu

Počas dusenia si pripravíme zálievku. Pozostáva zo smotany na varenie, dvoch vajec, druhej polovice nastrúhaného syra, polovice kávovej lyžičky muškátového orieška a soli. Všetko spolu rozšľaháme.

Obrázok blogu

Tak a logicky zálievkou zalejeme pekáč s už teraz fantasticky voňajúcim pokrmom.

Obrázok blogu

Zapekáme odokryté v rúre zhruba 40 minút.

Obrázok blogu

Podávame obložené zeleninou a výborná bude aj čalamáda.

Obrázok blogu

Dobrú chuť, milí naši.

Obrázok blogu

tenjeho

Skryť Zatvoriť reklamu