Varíme s medveďom - Zabudnutý letný džuveč.

Písmo: A- | A+

Milí moji, toto jedlo som varil niekedy uprostred leta. V časoch, keď bola prvá cuketa, prvý zeler aj s vňaťou. Bolo príjemne teplo a zelenina krásne voňala mladosťou a sviežosťou. Keďže ingrediencie sú absolútne bežné aj dnes a jedlo vhodné pre dietárov a vegetariánov, zachcelo sa mi aspoň na chvíľu takto sprostredkovane, pripomenúť chvíle teplého leta s množstvom slniečka a pohody.

Čo budeme potrebovať:

10 dkg zeleru, viazaničku zelerovej (petržlenovej) vňate, 2 zelenépapriky, 5 strúčikov cesnaku, 1 - 1,5kg cukety, 5 stredne veľkýchrajčín, dve stredne veľké cibule, malú konzervičku rajčinovéhopretlaku, 10 dkg odstopkovaných čiernych olív, olej (najlepšieolivový...), soľ, mletú červenú papriku, ak máte čubricu, tak bravó, aknie použite tymián a sušenú bazalku, alebo oregano.

Obrázok blogu

Tak a teraz nás čaká niekoľko pre mnohých z nás otravných kuchynských úkonov.:)

Papriku zbavíme jarinca a nakrájame na rezančeky, cibule očistíme anakrájame na kocôčky, rajčiny prekrojíme na polovice a nakrájame nakocky. Cesnak očistíme a pretlačíme, vňať umyjeme a nakrájame na drobno.Čierne olivy nakrájame na drobnejšie kúsky. Zeler očistíme a nastúhamena jemnejšom strúhadle. Zeleru by skutočne po očistení nemalo byť viac,ako 10 dkg, aby nám jeho výrazná chuť neprekryla delikátnu chuťostatnej zeleniny. No a cukety samozrejme tiež očistíme a nakrájame napol centimetra hrubé koliečka, jemne zasolíme a necháme 20 minút mäknúťa odpočívať. (...jasne, že aj cuketu možeme nahradit, patizónom,baklažánom, alebo očistenou a na mesiačiky nakrájanou tekvicou...)

Tak a ideme variť:

Na olej dáme najprv cibuľu a jemne do sklovita ju presmažíme. Potompridáme pariku a rajčiny a chvíľu predusíme, kým sa nám zeleninanespojí.

Do vzniknutej zeleninovej smaženice pridáme olivy a zeler, soľ abylinky. Podusíme desať minút, pridáme roztlačený cesnak a odstavíme.

Pekáč vytrieme malým množstvom oleja a vysypeme do neho pariacu sa akrásne voňajúcu zeleninovú zmes. Po jej urovnaní zlejeme zo zmäknutýchcukiet šťavu a pekne rovnomerne na zeleninovú zmes jednotlivé koliečkapoukladáme. Ak sa nezmestia do jednej vrstvy, dobre, urobíme druhú. Aknám na druhú vrstvu nevýjde dostatok cuketových koliečok, dobre, zvyšnékoliečka povkladáme medzi koliečka prvej vrstvy akokeby sme robilistriešku...Bože, čo to tu vypisujem.:)

Rajčinový pretlak zmiešame s deckom vody a po lyžiciach hoponalievame na vrch na cuketu. Všetko zasypeme zelerovou, alebopetržlenovou vňaťou, môžeme ešte dosoliť a prisypať bylinkami a vložímedo mierne vyhriarej rúry približne na hodinu a pol. Počas zapekanianecháme pomaly všetko prebublávať. Bude tam veľa šťavy, ktorá sapostupne odparí.

No a výsledok je nižšie. Je to voňavé, veľmi jemné a delikátnechutiace. Podávame s bielym chlebom, alebo pečivom. Zemiaková kaša jeeventuálne možná.:)

Obrázok blogu

Dobrú chuť.

tenjeho

Skryť Zatvoriť reklamu