Varíme s medveďom - Záhorácke kura

Písmo: A- | A+

Toto je veľni jednoduchý recept, ktorý zvládne aj úplný začiatočník. Ingrediencii málo, postupy veľmi jednoduché. Proste niečo do čoho sa môžete pustiť bez obáv aj ak ste v živote varili tak prinajlepšom čaj.

Na úvod ešte malé vysvetlenie. Náš domáci počítač, v ktorom bola pre Vás pripravená kopa fotiek najmenej do troch ďaľších receptov to vzdal. Je práve u uja opravára a ja ešte stále tajne dúfam, že sa nám vráti aj s tými fotkami, ktoré sme samozrejme nikam nezálohovali.

Za tento vtipný nápad treba pochváliť Gabinu Weissku. Textové obrázky iba pre vás. :)

Čo budeme potrebovať

Pre 4 osoby kilogram kyslej kapusty, 4 - 6 kuracích stehien, soľ, kopcovitú polievkovú lyžicu červenej sladkej papriky, čajovú lyžicu kmínu a tri strúčiky cesnaku.

Obrázok blogu

Najprv z kapusty zlejeme vodu. Odložime ju pre Macka do chladničky. Keď ju po týždni nevypije, vylejeme ju a pohár poriadne umyjeme.

Kapustu nakrájame nadrobno. Pekáč potrieme olejom a kapustu rozložíme po dne.

Obrázok blogu

Cesnak očistíme a nakrájame na plátky. Kapustu v pekáči posypeme cesnakom, čevenou paprikou a rascou.

Obrázok blogu

Kuracie stehná nasolíme a okoreníme. Rozložíme ich na kapustu a celé to podlejeme dvomi decilitrami studenej vody. A teraz šup s tým do vyhriatej rúry. Pečieme približne 1,5 hodinu počas pečenia kuracie stehná aspoň dvakrát obrátime.

Obrázok blogu

Jedlo je hotové vtedy, keď sa z neho vyparila všetka voda, kapusta je krásne mäkká a na povrchu trochu "chytená".

Obrázok blogu

Podávame s čerstvým domácim chlebom.

Obrázok blogu

Dobrú chuť.

Skryť Zatvoriť reklamu