Varíme s medveďom - Torta, jahody a čokoláda

Písmo: A- | A+

Kubánsky film Jahody a čokoláda je dosť presný opis toho, čo so sebou prináša socialistická morálka. Hlavný hrdina vnímavý mladý muž je celý film konfrontovaný so spoločnosťou so svojimi milencami so štátnou políciou... Strčený do jedného vreca so zlodejmi, podvodníkmi a násilníkmi, zradený a odsúdený. Keď už na konci toho filmu máte chuť kúsnuť niekoho do krku, hlavný hrdina sa usmieva. Napriek všetkému miluje ľudí, miluje život, miluje Havanu. Sedí na múriku a usmieva sa.Túto tortu som vymyslel práve preto, aby vám na tvári vyčarila presne rovnaký blažený úsmev. Torta jahody a čokoláda.

Čo budeme potrebovať

1. cesto 3 vajcia, 3 lyžice kryštáľového cukru, 3 lyžice oleja, 3 lyžice vody, 3 kopcovité lyžice polohrubej múky, 1 lyžica kakaového prášku, 1/2 balíčka prášku do pečiva

2. Jahodový lekvár

3. čokoládová plnka 9 dcl mlieka, 2 čokoládové pudinky, kryštáľový cukor

4. jahodová plnka 1/2 kg jahôd, šťavu z pol citróna, kryštáľový cukor, želatína na 1/2 litra tekutiny

5. Nepovinné ingrendiencie 300 g horkej čokolády, balzamikový ocot, čerstvý rozmarín

Ako to celé vyrobíme

Prvý krok - čokoláda - je výroba čokoládového korpusu s jednoduchého piškótového cesta za pomoci ingrediencii z bodu 1. Do mysy dáme vajcia cukor olej a vodu a vyšľaháme na svetlú vaječnú hmotu bez bubliniek. V druhej mise spolu zmiešame múku, kakao a prášok do pečiva a túto zmes po lyžci a zľahka vmiešame do vaječnej zmesy až kým sa obe nespoja na cesto. Cesto prelejeme do vymazanej a hrubou múkou vysypanej tortovej formy a pečieme v rozohriatej rúre na 200 stupňou. ´Korpus je upečený vtedy ak sa na špajlu, ktorú sme do neho zapichli, nič neprilepí. Korpus z formy nevyberáme necháme ho v nej lebo v nej budeme dokončovať celú tortu.

Druhý krok - jahody - zvládne naozaj každý. Ešte teplý korpus ponatierame jahodovým lekvárom a necháme vychladnúť.

Tretí krok - opäť čokoláda - Uvaríme čokoládový puding z ingrediencii z bodu 3. Použijeme len 9 dcl mlieka aby bol puding čo najpevnejší. Tu môžeme použiť aj prvú nepovinnú ingrendienciu Horkú čokoládu. Použijeme ju tak, že ju necháme rozpustiť v mlieku a až následne pridáme pudingové prášky. Čím kvalitnejšiu čokoládu použijeme - čím vyšší bude obsah kakaa - tým bude torta rafinovanejšia. Puding vylejeme na upečený korpus. Pudingovú vrstvu musíme nechať celkom vychladnúť, "kožu", ktorá sa vytvorí na povrchu krížom krážom ponarezujeme ostrím nožom a ideme na poslednú vrstvu.

Štvrtý krok - opäť jahody - Pol kila jahôd roztlačíme mačkadlom na zemiaky. Nie celkom na kašu, potrebujeme aj väčšie aj menšie kúsky jahôd. Pridáme 1 až 1,5 dcl vody šťavu z pol citrónu a cukor podľa chuti a celé krátko povaríme. Celú jahodovú masu zahustíme želatínou. Množstvom aké sa používa na 1/2 litra tekutiny. Je veľké množstvo želatín, niektoré sa musia povariť, niektoré len zohriať, niektoré napučať. POSTUPUJTE PRESNE PODĽA NÁVODU NA BALÍČKU a úspech je zaručený. Do jahodovej masy môžeme použiť ďaľšie nepovinné ingrediencie. Lyžicu balzamikového octa a vetvičku rozmarínu. Po povarení masy rozmarín vyberieme. Jahodovú masu so želatínou rozprostrieme na vychladnutý puding a necháme celkom stuhnúť. Najlepšie v chladničke cez noc.

Tortu som vyskúšal na Mackovom bratovi a našej kamarátke. Fungovala. Myslím s tým úsmevom. Dobrú chuť želá medveď.

Skryť Zatvoriť reklamu