Kamoši

Slovensko= krajina v ktorej sa dá už takmer všetko bez vyvodenia dôsledkov a následného priznania viny (teda keď patríte k istej výnimke ľudí). Krátky návod, ako sa stať úspešným podnikateľom na názornom príklade.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Začínam mať pocit, že na Slovensku si môžete robiť čo len chcete...

Teda len v tom prípade ak máte správnych kamarátov, ktorí vás ochránia v tom najhoršom, ale musíte si dávať pozor! Ak z toho vaši kamaráti nebudú mať nič, môžete zabudnúť na to, že sú vaši kamoši. Naopak, ak im budete liezť do zadku a z podvodov ktoré vy spáchate budú mať svoju sumu už bezpečne na svojom účte, rátajte s tým, že si vás budú vehementne zastávať aj na úkor toho, že ich celé Slovensko bude vnímať ako klamárov a zlodejov. No kým sa to pohybuje ešte v tejto rovine je to stále v poriadku, no ak už týmto vaším kamošom začne tiecť do topánok dávajte si pozor! Musíte tým ľuďom ukázať, ako veľmi si ich ceníte a ukážete im to najlepšie tým, že im pošlete znova na účet ďalšie veľmi pekné a hlavne voňavé peniažky. Tým ich dostatočne presvedčíte o tom, že konajú dobre a vlastne celý svet na nich útočí a oni chúdiatká iba pomáhajú kamarátovi, ktorý je v tom nevinne. Budú si vás tak silno brániť, že si vôbec nebudú uvedomovať to, že ich to ťahá dole ku dnu raketovou rýchlosťou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale no tak! Veď sú to chúdence dobrí ľudia, ktorí sú tak šlachetní, že pomáhajú ostatným (v skutočnosti iba tým, ktorí ich dokonale vedia presvedčiť o tom, že si ich vážia) za nič. ''ZA NIČ!''. Takže vy si kľudne môžete robiť čo chcete. Veď už aj polícia vás bude považovať za ''svojho človeka''. A keď nie, jednoducho to pod hlavným dozorom jeden z vašich kamošov vyrieši. Buďte v kľude, stále ste v suchu.

Rozhodnete sa postaviť si nejaký ten ''malý a skromný'' bytový komplex a nemáte veľmi chuť platiť také dph? Veď váš kamoš vás ochráni. Takže si pekne krásne postavíte pekné bytíky a čo? Pár miliónov hore-dole. Veď vaši veľký kamaráti sa za vás postavia. Jednému podarujete ten ''najskromnejší'' a bude vám zaň platiť smiešne nájomné. Veď čo, musíme si predsa pomáhať nie? Kúpite si dráhe (síce gýčové) auto a žijete si ako kráľ.

SkryťVypnúť reklamu

Keď si už myslíte, že všetko je ututlané, že vaši kamoši vás už zachránili, príde ten veľký zlom. Nejaká trápna opozícia, len preto, že nevyhrala voľby si tu bude teraz niečo dokazovať tým, že tu budú vyťahovať kadejaké nezmysli o vás. No kto to kedy videl? Hlúposti trepať to áno, ale že by aj niečo robili! Dajaký šašo z opozície tu bude perliť o tom, že vy ste podvodník a vaši kamaráti vás kryli. Hlavne keď je sám obvinený z daňového podvodu. Nevadí, že aj keby to bola pravda (sám tomu neveríte) bol porušený zákon tým, že bolo vyzradené daňové tajomstvo, hlavne, že je v očiach ľudí považovaný za podvodníka. A taký sa bude do vás obúvať. Do vás, čo ste čistý ako ľalia! Pfuj na takých ľudí! Trepú nezmysly!

SkryťVypnúť reklamu

A ako sa celá kauza pomaly začne posúvať a pomaly začne naberať na obrátkach vás kamarát stále kryje. Ale bohužiaľ už sa to tak skomplikovalo, že sám nevie čo, kde, kedy a ako povedal. Pre vás je to samozrejme výhoda, pretože to znamená, že už nekryje iba vás, ale predovšetkým musí chrániť sám seba, pretože topánky sa mu už prelievajú. A tak sa aj bráni. Síce trepe dve na tri, jeho voliči mu to stále žerú. A ostatní ľudia vo vláde taktiež.

A dokonca je dosť možné, že budete mať aj novú kamošku. Vôbec nevadí, že ešte pred voľbami rozprávala niečo iné, teraz je už všetko inak. Slová ako: Preč s korupciou na Slovensku, už sú minulosťou. Síce áno stále sa bude oháňať týmito slovami, ale tie slová už budú prázdne. Žiadne skutky. Ale pre vás dobre, pretože keď táto kauza prehrmí (veríte v to, ale s vašimi kamošmi ste už asi jediní) môžete ďalej obchodovať a možno si budete môcť kúpiť ďalšie hnusné, ale drahé auto. No opozícia to stále nevzdáva a vy nechápete, že neverí takej úplne rozumnej a takej úplne zmysel dávajúcej fabule o tom, že ste tie peniaze zaplatili v hotovosti. Veď bola doba kešu! Jednoducho ste si kúpili fúrik a odniesli tam tých pár miliónov takto, pretože do toho vášho auta sa to vôbec nezmestilo. Úplne normálne a vy nechápete čo riešia. Ste predsa úplne bez viny. Ešte ste si aj zaposiloval. Veď predsa každý normálny človek v tom vidí výhodu.

SkryťVypnúť reklamu

Zrazu zistíte, že nejaký asistent poslanca opozičnej strany, ktorý zároveň pracuje v banke sa pozrel na účty vašich kamošov a zistí, že mu prišli nejaké peniaze od vašej firmy. Začnete sa báť, ale vtedy príde kamoš teraz už síce trochu roztrasený a zachráni situáciu tým, že asistenta zatkne. Bohužiaľ ten už stihol materiály poslať svojím nadriadeným. Čo teraz? Na asistenta je podané trestné oznámenie a ide sa to okamžite riešiť. Nevadí, že to je to isté, čo urobil vás kamoš pred voľbami tomu pravicovému, čo sa do vás stále obúva. To sa nemusí riešiť. To, to je v poriadku. ''Rovnaký'' meter na každého nie? Veď viete ako 'Vyhraj voľby môžeš všetko' takže síce kamarát zariskoval tým, že to vytiahol pred voľbami, znovu ich vyhral a teraz sa to snaží zamiesť pod koberec. Ako všetko, povedzme si úprimne. Kryjú sa len tí, ktorí sú voči vašim kamošom dobrosrdeční, poprípade sa kryjú tí vaši kamoši osobne, ale to je pochopiteľné.

Ale čo vy budete robiť? Vášmu kamošovi hrozí to, že ho odvolajú a to znamená, že váš čin môže už skutočne vyplávať na povrch tak, že potopiť ho nepotopí už nikto. Aký je to pocit? Beznádej? Strach? Hnev? 

Barbora Fábryová

Barbora Fábryová

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Áno mám len 15 rokov, ale nebaví ma táto hra na večne nevinných politikov. Ľudia si musia uvedomiť, že je tu až primoc náhod na tak malý národ. Pretože ako Cigo hovorí: ''Prichádza nové ráno!'' Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu