13 módnych trendov, ktoré sa už dúfam nikdy nevrátia

Každý máme iný prah bolesti, citlivosti a aj vkusu.  Nie som síce Saša Jány, že by som mohla hovoriť a kázať o kráse.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Nie som kvetinár Ivan Bé, že by som sa mohla fundovane vyjadrovať v bulvári na skvosty rób žien slovenského pospolitého ľudu. Nie som dokonca ani len JUDr. kpt. Andrej Danko, že by som sa vyjadrovala ku všetkému a to bez akejkoľvek fundovanosti či vedomosti o obsahu a správnom poradí slov.

Som človek a čo je horšie som žena. A nie len hory ale aj ženy majú oči, a práve do tých mojich udrelo niekoľko výkvetov. Tutoľa sa idem podeliť.

 1. Spojená sukňa s nohavicami – tak toto bol obrovský hit okolo roku 2000. Hovorí sa, že móda sa každých 20 rokov opakuje, a tak mi ostáva si už len necelých 36 mesiacov užívať pohľady na samostatné sukne a samostatné nohavice, ktoré k sebe ani nepatria a asi ani spolu nechcú byť nakoľko ich vždy musia zošívať.

 2. Legíny a sukňa / Legíny a kraťasy – tento výborný upgrade bodu č. 1 nenechal veľa ľudí chladnými a to zrejme preto lebo pri pohľade na tú kreáciu každému stúpne akurát tak tlak a reakcie tela veru neprekabátime.

 3. Priesvitné slnečné okuliare – zrejme najznámejšou predstaviteľkou tohto image je Anastacia. Opäť raz sa píše rok 2000, je 29. február a Anastacia vypustila na svet klip „ I am outta love“ v ktorom ako inak v strede klubu má slnečné priesvitné okuliare. Odhliadnuc od Anastacie aj všetkých ostatných – JEŽIŠMÁRIA, veď slnečné okuliare nám majú robiť clonu a chrániť zrak pred UV žiarením. Tí čo si myslíte, že to môžu robiť aj priesvitné okuliare tak sa spýtajte sami seba či Vám priesvitné slnečné okuliare umožňujú pozerať na cudzích ľúdí uprene bez toho aby si to všimli. 

 4. Zvonové nohavice – keď už idem niekam, tak pozametám celú cestičku a za mnou ostane stopa. Akoby nestačilo, že to zhovädí postavu + k tomu ako bonus to „pekne“ zvýrazní stehná.

 5. Ľadvinky – Split 2003 a otec vyberá štramácky z ľadvinky nejaké tie kuny aby deťom urobil radosť zmrzlinou. Túto vec ja osobne prevažujem za veľký prežitok, čo ma však zarazilo je, že samotný word nepodčiarkuje slovo ľadvinky ako cudzie a tým pádom musím popremýšľať aj nad nejakou tou výhodou ľadviniek. Okrem toho, že kto to nosil by mal okamžite darovať ľadvinu do Nadácie darcov orgánov by som vyzdvihla to, že aspoň mne sa nosenie ľadviniek spája viac s mužmi ako so ženami. Takže HIGH FIVE všetkým, že ženy nemusia so sebou aspoň sem-tam nosiť kabelky ale môžu sa spoľahnúť na svojho milého, schopného, milujúceho alebo jednoducho len na manžela.

 6. Vysoké ponožky do tenisiek v lete – nevládzem ....

 7. Holé pupky, holé kríže – Tuto nemám absolútne žiadnu estetickú výtku ale len zdravotnú. Už len zo zdravotného hľadiska by som tento „ prehrešok“ zaradila do 3. dielu Trestného Zákona a to pod Trestné činy ohrozujúce život alebo zdravie.

 8. Malé kabelky - ... akože čo tam dám ?

 9. Pásikové melíry – Miroslav Donutil v Pelíškach „ ... a komu tím jako prospějete? „

 10. Mužské tielka – Chlapi naši zlatí. Všetci ste fešáci. Fakt. Ako naozaj fakt všetci. Ale prečo toto robíte ? Prečo ? Doopravdy si myslíte, že na tom vůbec nesejde? To se hošánci tedy mýlíte a to hodně. Tu neplatí staré známé české rčení „ sejde z očí, sejde z mysli “. Ti co si myslíte, že na tom nesejde se mýlíte. Sejde. A hodně.

 11. Vytrhané obočie alebo vytetované obočie – aj ja sa priznám, že som kedysi mala 6chlpovú čiarku nad viečkami. Chvalabohu, že už je to naspäť. A trvalo to len necelé 4 roky.

 12.  Oholení muži tzv. detské tváre – tento bod je len informácia pre štatistický úrad nakoľko si uvedomujem ako veľmi sa tu názory rôznia aj medzi samotným rodiacim pohlavím. Pre mňa jednoznačne sa chlapi nehoľte. Ak sa v tom ako bonus cítite dobre, tak o to lepšie. Testosterón, testosterón, testosterón. Dnes behá po svete množstvo detsky vyholených mužov. Držte si líniu machomana. Všetci významní muži nosili bradu alebo aspoň boli jemne zarastení ... Steve Jobs, Abrahám Lincoln, Ernest Hemingway, Sofokoles, Santa Claus, Robo Kali ...

 13. Vysoko krojené nohavičkové plavky – dievčatá prepáčte ale naozaj nie sme všetky Gigi Hadid či Miranda Kerr. Faktom ostáva, že chceme vypadať dobre ale nohavičky pod rebrami sú akurát tak dôkazom, že naše statusy o posilňovni za posledných 6 mesiacov boli bludy.

...boli bludy. Presne ako aj moje povzdychy nad témou móda. Ja mám módu rada ale ako som už spomenula každý ju inak vnímame. Pán Boh nám dovolil sem-tam mať problémy tretieho sveta, tak tuto ich máme len zopár v niekoľkých bodoch. Samozrejme, že každý si noste čo chce a kam chcete avšak nepodceňujte 20 ročnú cyklicitu. To znamená, že už dnes dávame základy svojím deťom a vnukom. Veď pozrite s čím tu my zápasíme, a s čím všetkým musíme bojovať č o nám ako módne dedičstvo zanechali naši rodičia. Ale asi zrejme je pravdou, že Tí, čo sa nepamätajú na minulosť, sú odsúdení na to, aby ju prežili znova.

Renáta Bedová

Renáta Bedová

Bloger 
 • Počet článkov:  7
 •  | 
 • Páči sa:  0x

Príležitostný idealista, ktorý píše o všetkom aj o ničom. Nemám žiadne životné motto a učím sa pokore. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu