Pussy Riot - úchylky politiky a politika úchyliek

Po vynesení rozsudku nad vraj punkovou skupinou Pussy Riot, sa v našich médiách dali počuť mnohí ich obhajcovia, ktorí kritizovali už nie iba rozsudok súdu ,ale celé Rusko za: neprimeraný trest, potláčanie ľudských práv, potláčanie slobody prejavu a Pán Boh vie ešte za čo.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (111)

Po vynesení rozsudku nad vraj punkovou skupinou Pussy Riot, sa v našich médiách dali počuť mnohí ich obhajcovia, ktorí kritizovali už nie iba rozsudok súdu ,ale celé Rusko za: neprimeraný trest, potláčanie ľudských práv, potláčanie slobody prejavu a Pán Boh vie ešte za čo.

Dokonca exposlanec Dostal zorganizoval rýchlovku - demonštráciu v počte asi 20 účastníkov pred ruskou ambasádou a liberálny poslanec Poljačik sedel počas rokovania NR SR s prišpendleným nápisom s názvom "skupiny" na obleku.

S podporou odsúdených sa poponáhľali aj mnohé hviezdy a hviezdičky slovenského šou biznisu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nezaostal ani "svet". USA, Nemecko a ďalšie "vyspelé demokracie" žiadali zrušenie rozsudku a prepustenie trojice odsúdených žien. Postavila sa za ne aj speváčka a vyznávačka Kabaly Madonna, ktorá, ako sama povedala, sa za ne "modlí".

V Kyjeve aktivistka hore bez vyjadrila podporu Pussy Riot tým, že spílila kresťanský kríž s Ukrižovaným.

Myslím si, že všetci títo udatní bojovníci za ľudské práva a zástancovia "nevinne" prenasledovaných členiek vraj hudobnej skupiny, si mali najprv zistiť aspoň základne informácie o tom, k čomu sa vyjadrovali. Vyhli by sa tak podľa mňa zosmiešneniu a ak majú aspoň kúsok svedomia v tele, či duši aj pocitu hanby za to, čoho sa to vlastne zastávali a čo obhajovali.

SkryťVypnúť reklamu

Uvediem len niektoré fakty, na ktoré mnohé slovenské média v zápale boja za "nevinné obete krutého prenasledovania Putina a Kremľa" asi zabudli:

1. Trojicu odsúdených ťažko nazvať hudobnou skupinou. Hoci mám od posudzovania hudby ďaleko, to čo som mala možnosť zhliadnuť a vypočuť si v podaní trojice na internete má veľmi ďaleko od hudby a od umenia ešte ďalej.

2. To čo predviedli pred oltárom v pravoslávnom Chráme Krista Spasiteľa v Moskve nebol žiadny politický protest, ale zneuctenie chrámu, urážka viery a veriacich, proste bohorúhačstvo, ktoré sa nedá ospravedlňovať žiadnou slobodou prejavu!
Každá sloboda má totiž hranice a tie sú tam, kde sa začínajú práva a slobody druhých. Veľmi jednoducho: Každý má právo na jedlo, no nemá právo ho ukradnúť druhému. Máme právo na bývanie, no nemáme právo vlámať sa niekomu do domu, vyložiť si špinavé nohy na stôl a zožrať mu večeru. To bolo ešte veľmi mierne prirovnanie, pretože obsah toho čo "spievali" členky skupiny Pussy Riot pred oltárom v chráme, uráža Boha, Bohorodičku, uráža to, čo je sväté pre každého veriaceho človeka. Na internete je k dispozícií originál aj preklad ich "protestu". Obracia sa mi z toho žalúdok.

SkryťVypnúť reklamu

3. Nebol to prvý "protest" členiek Pussy Riot. Doteraz sa preslávili aj inými formami "protestov". Napríklad "protestne" verejne, hromadne súložili v múzeu. "Protestne" si jedna z nich vložila v obchode kurča do ... pussy. Existujú video a foto záznamy z týchto ich foriem "protestov"! Každému súdnemu človeku je jasné, že táto trojica nemá umelecké, ale úchylné sklony a je trápne, že média a niektorí západní politici využívajú takýchto ľudí, ľudí trpiacich určitou formou deviácie, na svoje politické hry.

Ak by niečo podobné predviedli v mešite, s veľkou pravdepodobnosťou by už neboli medzi živými. Ak by to urobili v synagóge, odsúdil by ich celý svet. Ak znesväcujú pravoslávny kresťanský chrám v Rusku, urážajú city veriacich a ubližujú im tak, je to vraj politický protest, na ktorý majú právo v rámci slobody prejavu.

SkryťVypnúť reklamu

Je to celé choré! Choré a nebezpečné! Ale pri tom všetkom ma niečo potešilo. Potešilo ma to, že tých "obrancov ľudských práv" bolo žalostne málo - z 5,5 miliónov obyvateľov Slovenska- šesťsto podpisov a asi dvadsať demonštrujúcich pred ruskou ambasádou je dobré skóre pre zdravý rozum a správny hodnotový kompas Slovákov!

Anna Belousovová

Anna Belousovová

Anna Belousovová

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Predsedníčka strany Národ a Spravodlivosť - naša strana Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

276 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu