Kniha nepísaná

Život je jedna nepísaná kniha. Nevedel by ju totiž napísať ani uznávaný umelec. Je nevyspytateľný lebo ho neriadime my ľudia ale naše srdce nehľadiac na náš rozum. Možno preto máme za sebou toľko spomienok na ktoré sa pýtame len otázkou prečo?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Toľko bolesti, strát no i nálezov zažil každý z nás. Hodnoty v našom vnútri sa menili zo dňa na deň. Možno preto aby sme spoznali čo je pre nás tak dôležité. Rodina, priateľstvo, láska kariéra, peniaze... toľko dôležitých vecí pre život ale prvé miesto je len jedno. Zväčša patrí tomu čo nám najviac chýba či tomu čo si vážime najviac lebo nás to naučil život.

Život je tá najlepšia škola akú môžeme absolvovať. Je obsadený mnohými lekciami v podobe ľudského spávania. Vďaka tomu to vzdialené je zrazu to najbližšie a naopak. Život nám veľa dáva no o to viac berie. Stačí si vychutnať to momentálne čo nemusí byť na dosah ruky, stačí ak je na dosah srdca.

Príde čas, kedy sa musíme vzdať toho čo ani opustiť nechceme. Vybrať si medzi niečím čo sa ťažko porovnáva. No možnosť je len jedna. Nazveme to hop či trop. Je to jedno možno nám to stratené život vráti... áno vráti ak si to zachováme v srdci... ak máme takú šancu, využije človek všetky šance. Veď chce byť strojcom svojho šťastia či nešťastia to nikto nevie, lebo to ukáže čas. Ten kráča so životom ruka v ruke, lebo on hojí to čo život pokašle. Len on ukáže či kráčame ozaj správne, alebo nám pomôžu i slzy...


Mária Berilová

Mária Berilová

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka žurnalistiky FF KU v Ružomberku. Zoznam autorových rubrík:  MyšlienkyPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

276 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu