Konečne som vzdala svoj boj s diétami

'Sexi sú len chudé ženy.' Túto vetu počúvam, na počudovanie, až príliš často. Každá z nás bojuje so svojím idolom krásy, aby nebola tučná a hypnotizuje zrkadlo vždy, keď ide okolo. Niektoré z nás bojujú s diétami, aby boli štíhle a sexi pre chlapov alebo len ulahodili uštipačným poznámkam svojej matky, ktorá váš zadok označí ako kufor, ktorý obsadí dve miesta v autobuse.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (56)

Aj ja som bola až do poslednej doby obeťou diét a očakávam, že po konci sviatkov ako sú Vianoce, Nový rok a Veľká noc budem zase preklínať deň, keď sa začali. Nie je to ani týždeň, čo sme sa s kamarátkou zhodli, že by sme mohli napísať prácu na tému diéta.

Vyskúšala som všetky možné diéty z časopisu typu: ryžová, jahodová, delená strava, chudnutie športom. Keď zabrala aspoň jedna a dostala som sa blízko svojej vytúženej hranice a kilá nešli dolu, mala som obdobie, keď som sa pozerala na dno záchodovej misy a klamala samú seba, že to robím pre svoje telo. Nerobila som. Vždy som chudla. Keď sa blížila voľajaká udalosť a hanbila som sa pred rodinou, čo by si pomysleli o mne a podobne ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jedno už dnes viem. Diéty mi totálne pokazili metabolizmus, zažívanie, pohľad na svoje telo a vďaka svojmu priateľovi som pochopila, že síce mám to kilo hore-dole, ale určite ma aspoň má za čo chytiť. Keď budete najbližšie bojovať proti prírode zahoďte ten časopis a pomyslite si na všetky tie anorektičky a bulimičky, ktoré sa už nikdy v pokoji nenajedia. Tak dobrú chuť.

( Veď na svete je toľko obéznych a pažravých ľudí. Ja sa aspoň nemusím hanbiť, keď patrím k väčšine ... )

Sára Biela

Sára Biela

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som vysokoškoláčkou, čo sa zaujíma o diane okolo seba a dúfam, že moje blogy si radi prečítate. Zoznam autorových rubrík:  co rozum dal,a niekedy aj vzalNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu