Spravodlivosť je v našej vlasti oveľa vzácnejšia, ako šafran.

Každým dňom je právo znásilňované a demontované z našich životov. To čo teraz prežívame sa dá nazvať chorobou z Fica.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Je to ako vytrvalo sa vracajúca vlna moru. Mor, ( nazývaný aj čierna smrť ) v spoločnosti vytváral svojou nákazlivosťou obrovský strach a nerovnováhu v životoch ľudí. Odnož tejto choroby vznikla aj na Slovensku po príliš nežnom roku 1989.

S pokojným svedomím ju môžeme priliehavo nazvať „ Červená smrť “. Pozostatok Mečiarovho kultu moci, rozvinutý Ficom a jemu podobnými takmer k dokonalosti. Všetky štátne inštitúcie a silové zložky boli cielene pretvorené slúžiť jednej strane. Korupciou, strachom a vydieraním s pomocou mafiánskych „ hrubokrkov “ v šuštiakových uniformách boli prerobené na pokorné slúžky bielych golierov z neskorším názvom „ naši ľudia “.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vzhľadom na minulosť prvých „ demokratov “ v novej ére našej krajiny po roku 1989 je jasné, že komunisti a príslušníci ŠTB obdivuhodne rýchlo vymenili kabáty a nabehli do kostolov, kde sa povinne pretŕčali v prvých radoch, kde v roli presvedčených, priam ortodoxných kresťanov zbožne a cudne klopili oči. Viď bývalý prezident R. Schuster. Teraz, keď sa zabudlo na jeho komunistickú minulosť je z neho priam národný hrdina.

Táto, nami naivne nespozorovaná lesť spôsobená eufóriou z nastávajúcej slobody a začlenenia medzi demokratické krajiny Európy nás stála lepšiu budúcnosť. Mečiar svojou aroganciou a prístupom k zložkám ŠTB si vytvoril okruh „ svojich ľudí “ a dal im bezbrehú možnosť profitovať a privatizovať za podporu a členstvo v strane HZDS. Za odmenu teraz beztrestne a spokojne žije V Elektre.

SkryťVypnúť reklamu

Mečiarovým nástupcom sa po povalení vlády Radičovej Sulíkom stal perspektívny mladý a zatajený komunista Fico. Svoje advokátske vzdelanie a množstvo spolužiakov na práve, plus odkukané nečestnosti z registra neprávostí od Mečiara využil na dlhodobo úspešné skrývanie kriminálnej činnosti Smeru a jeho oligarchov.

Sulík, ako hlavný páchateľ vládnutia Fica, sa teraz aj do tretice pokúša o podobný puč na vláde E. Hegera. Tento politický dobrodruh a bezcitný zradca v jednej osobe dáva neskrývane najavo, že záujmy oligarchov sú mu prednejšie, ako demokracia a spravodlivosť.

To, čo som hore napísal je podľa mňa dôsledok, kedy nezodpovedný ožran hlásiaci sa k strane Smer bol prepustený na slobodu dva dni po zabití nič netušiacich detí. To nikomu zo sudcov nezáleží v tejto krajine na bolesti rodičov, súrodencov a priateľov ? Chladná, na podobu Fica prerobená a nevšímavá súdna moc povýšená nad právo života. Vizitka proti občianskej politiky Fica a jeho zaviazaných r...lezov.

SkryťVypnúť reklamu

Keby opísaný systém nefungoval, tak vrah nemá šancu utiecť, ani byť vyšetrovaný na slobode. Teraz nastúpia zdravotné ťažkosti, možno aj útek, obštrukcie advokátov, pokusy GP a ďalších spriaznených potichu pozametať a nebadane prehodiť vinu na terajšiu vládu. Môžeme sa tešiť na dlhodobý scenár podobný, ako zo stíhania Jankovskej, s nepredvídateľným koncom. Nekonečný príbeh zvrhlej politiky strany Smer a klonu Hlas.

Vivat Slovakia !

Peter Biščo

Peter Biščo

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  171
  •  | 
  • Páči sa:  2 582x

Chcem jasno aj keď je šero, k tomu málo humoru a každá krivda ja znesiteľnejšia. Otázkou je, či je krivda nevyhnutná ? Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

44 článkov
SkryťZatvoriť reklamu