Máte miesto v štátnej správe? Pozor na SMERákov!

Za normálnych okolností je človek lenivý napísať čo i len zopár riadkov. Ale keď vidím, ako sa snaží taký Shooty alebo ľudia v .týždni len aby ostatným otvorili oči, nedá mi to nepridať ruku k dielu. Pritom stačí len popísať holú pravdu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (42)
Obrázok blogu

To, že joby a kšefty v štátnej správe idú najlepšie po straníckej linke, nie je na Slovensku žiadnym tajomstvom. Deje sa to od samého začiatku fungovania našej absurdnej demokracie a dialo sa to počas všetkých doterajších garnitúr - aby som náhodou tej súčasnej nespravodlivo nekrivdil. Avšak to, akým spôsobom a v akom šialenom rozsahu k tomu dochádza v posledných rokoch, je vrchol arogantnosti a odpornosti.

Keďže v ostatnom čase v podstate paralelne doplatili na SMERácke bačovanie v regióne aj dvaja moji známi, rád sa s Vami podelím o to, ako to približne chodí. Obidva prípady sú akoby napísané cez kopirák. Taký ten zodratý, ktorý tu koluje už dlhé roky a na ktorom sa vystriedalo už x ľudských príbehov. Strata zamestnania, nemožnosť nájdenia nového, frustrácia, hnev, blbá nálada ...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V oboch prípadoch ide o pedagógov, odborníkov žijúcich svojou prácou, s dlhoročnými skúsenosťami.

Prebieha to asi následovne: Jedného dňa si Vás k sebe zavolá nadriadený a bez udania jediného dôvodu (!!), bez vyslovenia jediného náznaku nespokojnosti s Vašou prácou, a celkovo bez unúvania sa podať akékoľvek vysvetlenie, Vám skráti úväzok na polovičný (to je stále ten lepší prípad). Ich hodiny následne dostane novoprijatý zamestnanec (napriek tomu, že tých súčasných je dosť), absolvent iného odboru ako toho, ktorý má vyučovať, s nulovými skúsenosťami. V prípade krajnej drzosti nadriadený „požiada" poškodeného zamestnanca, aby tomu novému a neskúsenému pomáhal a viedol ho v ťažkých začiatkoch.

Skryť Vypnúť reklamu

Či je len zhodou okolností, že vo všetkých týchto a im podobných prípadoch vedú nakoniec nitky ku kontaktom na našu najväčšiu Stranu, nech si vyhodnotí každý sám.

P.S. Informácie v tomto článku sú mierne upravené. Polovičný úväzok je vždy lepší ako žiaden, všakže?

Oskar Blanický

Oskar Blanický

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sladke casy mam pred sebou, nehadam sa, je to tak ... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu