Rozhodla som sa kandidovať do parlamentu

V komunálnej politike pôsobím štrnásty rok a beriem to ako napĺňanie svojho povolania. Obaja s manželom sme saleziáni – spolupracovníci. V rámci saleziánskej rodiny sme povolaní k rôznym službám, jednou z nich je vnášanie dobročinnej lásky do spoločenskej a politickej služby. Aj preto sa teraz uchádzam o vašu podporu v parlamentných voľbách.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Na kandidátke KDH kandidujem pod číslom 59.
Na kandidátke KDH kandidujem pod číslom 59. 

V rodine, v ktorej som vyrastala, som videla príklad otvorenosti voči službe druhým, výchovu k skutočným hodnotám, nekráčať s davom, stáť si za svojím presvedčením i keď to niečo stojí. V prípade mojej mamy – strata zamestnania kvôli viere v Boha a to v ťažkom období, keď otec zomieral na nevyliečiteľnú chorobu. Výchova z rodiny, dobré zázemie, viera v Boha, ľudia, ktorých som okolo seba mala a mám aj teraz, to všetko vnímam ako dar, ktorý nemám odložiť, ale zhodnotiť. Chcem sa pridať k tým, ktorí sa rozhodli zodpovedne angažovať za spoločné dobro v duchu služby.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Napriek názorom mnohých ľudí, ktorí neveria politikom a hádžu ich do jedného vreca, stretám v oblasti politiky aj úprimných a čistých ľudí. Prostredníctvom spravodlivých zákonov a správnych rozhodnutí chcem spolu s takýmito ľuďmi podporovať a chrániť hodnoty, ktoré považujem za dôležité pre zdravé fungovanie jednotlivca i spoločnosti. Medzi tieto hodnoty patrí manželstvo ako vzťah muža a ženy, rodina ako základná bunka spoločnosti, ako kolíska života a lásky, úcta a ochrana života v každom štádiu, spravodlivosť, solidarita, otvorenosť voči službe ostatným. Tieto hodnoty sa snažíme žiť aj v našej rodine, odovzdávať ich našim deťom. Nie je to ľahké, ale vieme, kde čerpať silu k denno-dennému zápasu o tieto hodnoty.

Skryť Vypnúť reklamu

Za spoločnosť, v ktorej žijeme a v ktorej vychovávame deti, sme zodpovední všetci. Každý nesie svoj diel zodpovednosti. Máme slobodnú vôľu a je na nás, ako sa rozhodneme – či zostaneme ľahostajní, prizerajúci sa, kritizujúci – alebo sa pripojíme k tým, ktorí postupnou zmenou svojho srdca vnášajú pokoj a spoločné dobro do tohto sveta.

Povzbudzujem vás k účasti na parlamentných voľbách a zároveň vás prosím o vašu podporu zakrúžkovaním čísla 59. pri mojom mene na kandidátke KDH.

Blažena Královičová

Blažena Královičová

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Matka šiestich detí. Komunálna politička. Kandidátka na poslankyňu NR SR. Trnavčanka. Už 25 rokov sťastne vydatá. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu