Gratulujem, pán premier!

Premier sa postavil proti diskriminácii občanov Slovenska a na ich obranu. Konečne!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (48)

Pred malou chvíľou sme sa dozvedeli, že minister Kukan nepredloží do vlády zmluvu o výhrade vo svedomí. Musím priznať, že som nikdy Dzurindovi nefandil a ani sa na to nechystám. Ale dnes sa konečne zachoval ako premier VŠETKÝCH Slovákov.

Už cítim ako ma prebodávajú nenávistne pohľady kresťanov, ktorí boli za prijatie tejto zmluvy. Lenže aj oni si musia uvedomiť, že táto zmluva je(respektíve bola, keďže dnešným dňom sa šanca na jej prijatie rovná mojej šanci mať za tento článok karmu vyššiu ako 10;-)) diskriminačná, keďže by sa po jej prijatí mohli na výhradu svedomia mohli odvolať iba veriaci, pretože možnosti výhrady svedomia v nej definujú cirkvi a teda ateisti by sa museli odvolávať na hodnoty veriacich, čo je v každom prípade blbosť!

Ateisti by sa tým stali v tomto štáte diskriminovanou menšinou, ktorá by nemala tie isté práva ako veriaci. Neexistuje hádam lepší argument na to, aby sa niekedy v budúcnosti za tento precedens začala diskriminovať trebars aj veriaca časť obyvateľstva. Možností je kopa. A preto si Dzurinda s Kukanom zaslúžia pochvalu od ateistov aj od nezaslepených veriacich, ktorí si to uvedomujú.

Samozrejme je otázne, či by sa podobne zachoval aj keby mu HZDS nedalo jasne najavo, že ak zmluvu odmietne, nechajú aj menšinovú vládu bez KDH ďalej vládnuť a nepovalia ju. Ale to sú hypotézy, ktorými sa teraz netreba zaoberať.

Preto, vďaka pán premier. Môj hlas ste síce týmto nezískali, ale minimálne veľké plus za to, ako ste sa s touto situáciou dokázali zodpovedne vyrovnať!

Michal Bolgáč

Michal Bolgáč

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kaňour, který... kto vie ten vie:)Inak bývalý Gamčák a teraz Matfyzák.Jeho lásku k ľuďom prekoná iba láska k Modrému stromu;-) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu