Zásadovejší ako hydroxid sodný?

Ako sa volá človek, ktorý slušnosť a morálku presadzuje vydieraním? Predsa KDH-ák!Ďakujeme, páni z KDH, že ste konečne ukázali svoju pravú tvár!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (30)

A je to tu! Čas volieb sa blíži a preto bolo treba konať. V prvom rade treba na pochopenie postoju KDH vziať do úvahy situáciu ich elektorátu. Je všeobecne známe, že KDH a SMK majú asi najstabilnejšie voličské základne. Pri SMK je to pochopiteľné. Ale KDH sa to darí vďaka ich prepojení s katolíckou cirkvou a ešte pocitom ktorý dávajú svojim voličom. A to pocit, že sú jedinou zásadovou stranou. Pán Hrušovský sa pri každej príležitosi bije do pŕs aký principiálny postoj to zasa zastanú.

Ale treba si uvedomiť, že skutočnosť je niekde úplne inde. KDH vždy vystrčí rožky, frajersky vloží ruku do ohňa s chvastaním, že sa radšej nechá spáliť, akoby ju malo stiahnuť. No keď pochopí, že ten oheň aj páli, bez problémov ju strčí do vačku a tvári sa, že veď ono žiadnu ruku ani nemá.

Poďme k septembru, keď KDH po pár dňoch zablokovaného parlamentu prišlo s iniciatívou predčasných volieb. Opäť vyzeralo ako tá najprincipálnejšia strana, ale samozrejme sa jednalo iba o bohapusté vydieranie nezávislích poslancov. Bububu, ak nespriechodnite parlament, budú voľby a vy prídete o svoje teplé poslanecké miestečká. Vo chvílach, kedy táto hrozba začala naberať reálne rozmery, strčili hlavy do piesku a podarilo sa im celú situáciu zažehnať a ututlať. Tradične...

A čo kauza Ruskovych tajných nahrávok? KDH sa najprv odvolávalo na pravosť nahrávok s tým, že ak sa potvrdí, zaujmú "principiálny postoj" (aj vy ste to už niekde počuli?). Po potvrdení pravosti sa samozrejme rozhodli všetko nechať orgánom činným v trestnom konaní. To, že ich vládu podporujú skorumpovaný poslanci, strane s veľkohubými vyhláseniami o tom ako chcú vniesť do našej politiky morálku a slušnosť vôbec neprekážalo a neprekáža. Dodnes...

Úvod článku sa týkal momentálneho problému a to zmluve o výhrade svedomia. Dnes sa pán Hrušovský v televíznej debate vyjadril, že pre nich je politka reforiem rovnako dôležitá ako politika slušnosti, morálky, a podobné novinky. A práve preto dali SDKÚ a vláde do štvrtka ultimátum na schválenie tejto zmluvy. Inak opustia koalíciu. Okrem toho, že podobné rečíčky sme od nich už v tomto volebnom období počuli, je zaujímavá jedna vec. KDH chce vniesť do našej politky morálku a slušnosť veľmi vyberaným spôsobom. A to obyčajným vydieraním ! Buď tá zmluva bude schválená, alebo sa rozlúč s postom premiera. KDH nemôže nič stratiť. Buď bude zmluva prijatá a KDH ako "ochránca svedomia" môže ešte veľa získať, alebo Dzurinda neustúpi a potom kresťanskí demokrati vystúpia z vlády a opäť sa budú rozdrapovať aký su oni zásadovejší ako hydroxid sodný (viem, on je zásaditý, ale ide o metaforu:-) a ľudia im to opäť zožerú.

Prečo som sa tak obul do práve do KDH, keď tu máme toľko strán čo porušuje svoje hodnoty a zásady? Práve preto, že táto strana si vybudovala svoju stabilitu aj na falošnom pocite, ktorý dáva svojim voličom. A to, že ona je tá posledná bašta morálky na Slovensku.

 A to mi vadi!


Michal Bolgáč

Michal Bolgáč

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kaňour, který... kto vie ten vie:)Inak bývalý Gamčák a teraz Matfyzák.Jeho lásku k ľuďom prekoná iba láska k Modrému stromu;-) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu