Čaputovej úlet…

Ešte ani nebolo jasné, kto vyhrá v českých prezidentských voľbách a naša Prezidentka už trielila do Česka gratulovať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (18)

Zaujímalo by ma, čo by urobila, keby vyhral Babiš. Možno by z 9 Křížů makala naspäť do Bratislavy. A vlastne ani neviem, či tam do Prahy náhodou neletela špeciálom, ten by sa dal veľmi ľahko otočiť. V každom prípade to bol servilný diplomatický trapas Prezidentky SR.

Zrejme to vymysleli PR agilkovia zo Slovenska, ktorí vytvorili pre ňu volebnú prezidentskú kampaň a zároveň aj Generálovi ČR. Nič proti nemu nemám. Je to vraj “slušný človek”. Ale polámať si hnáty zo strany našej hlavy štátu ešte pred jeho oficiálnym zvolením sa mi zdá nenáležité a prehnane ponižujúce. Navyše naša Prezidentka, ako hlavná predstaviteľka Slovenska veľmi dobre vedela, že budúci Prezident ČR ako prvú zahraničnú návštevu vykoná do SR.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O to viac ma irituje skutočnosť, že sa ako “prvá dáma” nemohla dočkať osobného stretnutia s budúcim prezidentom ČR. Ktovie, či by letela okamžite do Prahy ešte pred vyhlásením volieb, ak by postúpili do druhého kola volieb Danuše Nerudová a Andrej Babiš. Silne pochybujem. Tak sa potom nečudujme Ficovi a spol., že tvrdí, že je riadená z Ambasády USA a z NATO. Takýmto gestom len nahráva lúze z opačného politického tábora.

Neobstojí ani fakt, že svojou “sympatickou” nadržanosťou vyjadrila blízkosť a bratstvo našich národov. Opak je pravdou. Toto jej unáhlené gesto bolo žiaľ nehodné našej hlavy štátu, navyše dámy. Normálny občan SR by očakával, kedy sa jej novozvolený Prezident ČR príjde osobne predstaviť na Slovensko. Teraz už môže vycestovať na prvú oficiálnu návštevu kdekoľvek ho to mimo Slovenska napadne. Ďalším trapasom bude, keď Čaputová znovu vycestuje do Česka na jeho inauguráciu a potom sa už možno aj Prezidentovi ČR uráči k nám na návštevu.

SkryťVypnúť reklamu

Takéto “caviky” z jej strany si napamätám za Zemana. Mal som ju vždy za suverénnu političku nášho štátu. Teraz mi to však pripadá, ako keby nás reprezentovala z Pionierskeho paláca. A podobne to bol aj skautský darček od “Generála”, v podobe kockovanej flanelovej košeli pre ňu. Takéto infantilné pozornosti, hodné jeho natvrdlej hysterickej hovorkyni si mohli fakt odpustiť.

Verím, že aj nový Prezident ČR prehodnotí svoj tím a v zmysle avizovanej serióznej vážnosti svojho úradu obsadí Hrad profesionálmi. Ale to už je jeho problém, nie náš. My tu máme tie svoje…

Ladislav Boršoš

Ladislav Boršoš

Bloger 
  • Počet článkov:  148
  •  | 
  • Páči sa:  244x

Som občasný diskutér, designer, manžel a otecA taktiež syn, brat, švagor, strýko a zať. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu