Volil by som . . . – predvolebná úvaha

Voľby klopú na dvere, to slovo počuť (i vidieť) na každom rohu a ja stále neviem, čo vopchať do urny (teda okrem toho, že sa do nej v rámci šetrenia plochy raz nechám vopchať – či skôr vsypať - ja). Ponuka strán taká veľká, až sa hlava krúti proti smeru hodinových ručičiek, ale množstvo je tak jediné – ak vôbec je – pozitívum. Každá strana má čosi pre (určitú skupinu ľudí, minimálne vlastných sponzorov), ale aj mnoho proti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

A hoci neviem koho voliť, viem ,koho voliť určite nebudem. Aby to nevyznelo zle, argumentačné vety začnem výrazom: Volil by som . . . a postupujem od najmenej mne sympatických strán.

Ale najprv: Uvažoval som, tuším potom ako to spomínal Tom Nicholson, že by som vhodil prázdny lístok, teda neplatný hlas. Lenže to by malo asi rovnaký účinok, ako keby som voliť vôbec nešiel, teda žiadny, pokiaľ by sa nezmenil volebný systém – napríklad spôsobom – koľko percent neplatných hladov, toľko neobsadených kresiel v parlamente.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Volil by som Smer –sociálnu demokraciu, keby som bol zažratý ficofil (čo chvalabohu nie som), keby som nevnímal čo sa popáchalo za Ficovej vlády – s jeho vedomím či bez neho - a keby som veril, že bude lacnejší chleba – čo aj tak nebude.

Volil by som KSS – keby som veril vo víťazstvo robotníckej triedy, modlil sa k Leninovi, rád oživoval plesnivé mŕtvoly, či žil v Severnej Kórei (počkať, oni nevolia) alebo na Kube.

Volil by som 99% - keby na nich nebolo čosi na prvý pohľad podozrivé, nesponzoroval ich ten pán, čo to už skúšal s kadekým . . .

Volil by som ĽS-HZDS – keby som mal nad 70, na nočnom stolíku fotku Mečiara a nemal k nemu antipatie.

Skryť Vypnúť reklamu

Volil by som ĽSNS – keby som bol vypatlaný hejslovácky rasista.

Volil by som SNS – keby sa mi páčila Slotova rétorika a mal strach z Jobbiku – čo trochu mám, ale nedostatočný na toto.

Volil by som SSS–NM – ak by mala Norika niečo viac než silné slová.

Volil by som Zelení -ch / stranu Obyčajní ľudia – keby to neboli pseudostrany.

Volil by som: Náš kraj / Robíme to pre deti-SF / Právo a spravodlivosť / Národ a spravodlivosť - naša strana / Stranu živnostníkov Slovenska / SDĽ – keby som bol rodiiný príslušník niektorého poslanca, keby mali aspoň teoretickú šancu.

Volil by som Stranu občanov Slovenska – keby som bol fanatický športovec.

Skryť Vypnúť reklamu

Volil by som Stranu +1hlas - keby sa neopičili po Google+.

Volil by som Stranu Zelených, keby som bol enviroaktivista.

Volil by som Stranu Rómskej únie na Slovensku – keby som bol pár eurami nepodplatený, nerozhodný Róm.

Volil by som SMK - keby som bol Maďar, čo nemá rád Bugára.

Volil by som SDKÚ-DS – keby ujo bicyklista odišiel, prípadne zobral aj kolegu financmajstra – a možno by mi stačilo keby tam ostala Radičová.

Volil by som KDH – keby tam mal Lipšic väčšie slovo a keby nebol Figeľ taký figliar.

Volil by som Zmenu zdola-DÚS – keby nebol Budaj notoricky neúspešný.

Volil by som Most-Híd, keby ponúkali čosi viac než sympatického predsedu a zostal po ich pôsobení v exkoalícii badateľný výsledok.

Skryť Vypnúť reklamu

Volil by som SaS – keby bolo moje presvedčenie zhodnejšie s tým ich, boli ich sľuby/nápady splniteľné v slovenskej realite.

Volil by som (a asi aj budem) Oľ a NO – len sa mi nepáči, že pán polygrafický odborník – ten u ktorého bol Matovič – je usvedčený z klamstva, teda výsledok nebol až taký spoľahlivý. Na druhej strane je Matovič posledný v zozname kandidátov, teda sa nemusí prekrúžkovať, a na kandidátke je dosť správnych ľudí.

Jakub Boška

Jakub Boška

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

človek - kresťan - študent Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu