Vypni Facebook, zapni seba

Fenomén Facebook. Skvelá to vec. Môžete komunikovať s veľa ľuďmi naraz, s tými na druhej strane zemegule i s tými sediacimi vo vedľajšej miestnosti. Včera ste žúrovali a už na druhý deň sa môžete online zabávať na originálnych fotkách zachycujúcich zábavu z predchádzajúceho dňa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu

Rozličné, normálne i nenormálne skupiny umožňujú stotožniť svoje postoje, nálady alebo záujmy s tisícami ďalších používateľov tejto sociálnej siete. Vytváranie pozvánok na udalosti rôzneho druhu umožňuje pozvanie priateľov jednoduchým i kreatívnym spôsobom. Či už ide o serióznu školskú akciu alebo súkromnú narodeninovú párty. Enormné množstvo aplikácii z vás spraví farmára alebo mafiána. Cez Facebook kŕmite rybičky, alebo „battlíte“ v Pet Society svojimi zvieratkami (moja kačička Johanka už asi zhnila, ak nie, umyte ju prosím:). Toto všetko je skutočne super, ale za určitých rozumných okolností, samozrejme. Môže totiž hroziť, že aj keď budete s priateľom s vedľajšieho domu chatovať dennodenne do druhej rána, zabudnete ako vyzerá (ešte, že tu máme webkamery). Fotky zobrazujúce neidentifikovateľné tance na stoloch v obľúbenom podniku možno uvidia i tí, ktorí by nemali a o prísne utajovaných súkromných akciách sa dozvedia aj nepovolaní. Adoptované zvieratko v Pet Society môže byť spokojne napapané hamburgermi a odeté v najdrahších kostýmčekoch od výmyslu sveta ale v búde na záhrade vám bude mrznúť smutný Dunčo. Môžete sa pretekať v najkrajšie zariadenom facebookovom akváriu len si, prosím, dajte pozor aby tie skutočné, živé rybičky na poličke neplávali hore bruškom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Facebook je super vynález. Ale nezabúdajme aj na skutočný svet okolo nás. Skutočné zvieratká, skutočné úsmevy a skutočných, možno antitechnických ľudí. Aby som si to pripomenula aj ja, moji rodičia si pod vianočným stromčekom našli Scrabble. A hor sa do zábavy! Tej skutočnej. Nie virtuálnej.

Monika Botolová

Monika Botolová

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

"Akceptovať neznamená podporovať" Zoznam autorových rubrík:  media marketingFeYtonYLen tak z brucha PRÓZAPoiésisSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu