Ideme do finále s kasárňami, alebo ako chutí moc v Bardejove

Aj keď väčšina Bardejovčanov si myslí, že areál bývalých kasární sa nepredáva, skutočnosť je úplne iná. Pred dvoma týždňami mestskí páni vyhodnotili už X-té kolo predaja areálu. Tentokrát s úspechom. Až jeden účastník súťaže ponúkol vyvolávaciu cenu. Skutočný úspech. Z pôvodných 3 miliónov Eur už mesto chce zinkasovať len 2 milióny. Jeden milión jednoducho vyšumel. Vraj pre "krízu".

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Alej
Alej 

Za toto magické slovko sa dnes skryje všetko... aj podstatné zníženie ceny. Dobrý hospodár by sa v čase "krízy" nezbavoval lukratívneho majetku. Bohužiaľ naše mesto áno. Nie, že by rado, ale dlhy sú dlhy a komunálna predvolebná kampaň sa už začala, je veľká potreba dokončiť chodníky, cesty, doasvaltovať, aby na jeseň sa bolo čím chváliť. Výška dlhov už síce narástla do hraničnej výšky, ale popravde, koho to zaujíma? Čo k tomu dodať, takýchto správcov majetku sme si vybrali, tak musíme byť spokojní.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Neuveríte, ale nemusíme. Môžeme ešte protestovať alebo môžeme osloviť našich poslancov mestského zastupiteľstva, aby sa postavili na stranu občanov mesta. Naša občianska iniciatíva a neskôr občianske združenie Park v Meste sa o to niekoľkokrát pokúšalo. Výsledok - nezáujem väčšiny poslancov, tak koaličných ako aj opozičných, česť pár výnimkám. Spísali sme petíciu proti predaju bývalých kasární. Podpísalo ju niekoľko tisíc Bardejovčanov. Výsledok - neopodstatnená petícia. Preložené do normálnej reči smrteľníka, je nám absolútne jedno čo tam chcete /občania/ - teraz bačujeme mi /mestskí páni/. Dali sme podnet na prokuratúru na podozrenie z nedodržiavania zákona. Okresný prokurátor konštatoval nedodržanie zákona o petičnom zákone! Výsledok - pán primátor to bude riešiť dopisovaním si s úradom. Vyzvali sme otvoreným listom pána primátora na diskusiu, že máme pre predmetné územie riešenie. Výsledok - ubezpečenie primátora, že postupuje v súlade s platnými zásadami a postupmi.

Skryť Vypnúť reklamu

 Bardejovčania, ostáva nám už iba protestovať. Vyskúšali sme už všetko. Vo štvrtok, 24. júna 2010 bude zasadať mestské zastupiteľstvo, kde predpokladám budú prejednávať predaj kasární. Pokiaľ sa my, Bardejovčania neozveme a nepresvedčíme poslancov na mieste, predajú bývalé kasárne. Budúci investor plánuje postaviť ďalší supermarket s parkoviskom, vysokú administratívnu budovu, polyfunkčnú budovu a 4.obytné bloky luxusných a drahých bytov.

 Zabudol som ešte na jednu možnosť. Môžeme sa na to celé ešte vykašľať. Neprísť a nechať to tak, nech si robia čo chcú. Uvedomte si ale potom aj to, že keď sa vám to neskôr nebude páčiť, budete môcť sa na to tak akurát od plota pozerať. Prosím, nevykašlite sa na naše mesto.

Marek Božík

Marek Božík

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Viac ako desať rokov predáva knihy cez internet a z roka na rok ho to viacej baví. Našiel si aj novú záľubu. Začal sa zaujímať o veci verejné viac, ako je to obvyklé čo mu prinieslo žalobu od primátora mesta. Nevie presne ešte či za odmenu, alebo za trest, čas ukáže... Park v Bardejove on Facebook Zoznam autorových rubrík:  Mestský parkSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu