Iná ako SMER, SNS,... ale tiež iná ako SDKÚ,KDH a pod...

Čo v článku netvrdím!Nezastávam sa Ivety Radičovej!Strana odmietajúca účasť na moci!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (20)

Z reakcií na moj článok „71,55 % z nás ho nevolilo" som usúdil, že väčšina diskutujúcich nepochopila dostatočne jeho „mesidž".

Takže len veľmi stručne, najskôr čo v článku netvrdím. Nezastávam sa vo všetkom a bezmedzne ani Ivety Radičovej a predchádzajúcej vládnej garnitúry, i keď je jasné, že mi je oveľa bližšia, ako tá súčasná a Ivan Gašparovič ako prezident. Práve naopak.

O čo mi teda ide. Od súčasných prezidentských volieb som sa len odrazil a použil som ich len ako príklad, ako to môže vyzerať, ak neexistuje mocenská protiváha. Ja sa usilujem o vytvorenie politického mechanizmu, o nastolenie rovnováhy systému. Ten by mal fungovať proti každej vláde, ktorá používa (zneužíva) moc ako nástroj na potláčanie iných odlišných názorov, proti samotným občanom. Proti každej vláde, ktorá si myslí, že ak má moc danú voličmi vo voľbách, má automaticky vo všetkom pravdu.
Tvrdím, že na to len založenie ďalšej novej strany nepomôže, ako správne reagovali diskutujúci. To, čo ja zakladám, je nová strana, ktorá je iná, ako všetky ostatné. Iná ako SMER, SNS, HZDS, ale tiež iná ako SDKÚ, KDH, apod. A v čom je teda iná ? Tu sú jej 3 hlavné charakteristiky :

Je to strana, ktorá nemá mocenské ambície...! (ako jediná)
Je to strana, ktorá chce kontrolovať vládnu moc...!
Je to strana, ktorá bude 100%-nou zárukou ochrany práv, slobôd a záujmov ľudí...!

Čo to v praxi znamená ? Naša strana odmieta účasť na moci, nechce a nebude nikdy vládnuť i keď by bola tak silná, že by vyhrala parlamentné voľby. Tento základný stavebný pilier strany bude zakotvený v jej stanovách a maximálne právne zabezpečený.
Naopak, našim hlavným cieľom je cestou voľby nášho občianskeho prezidenta zabudovať do politiky systém právnej a politickej brzdy a protiváhy, ktorý by jednoznačne a efektívne ochraňoval záujmy občana stále, i v období medzi voľbami.
Celý článok „Prezident vs. štátna moc".

Bruno Sloboda

Bruno Sloboda

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Záujmy: politológia Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu