Nepokoje v Dagestane

V Dagestane prebiehajú nepokoje proti mobilizácii.

Nepokoje v Dagestane
Protesty v Dagestane (Zdroj: https://t.me/s/IADAT)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Dlho som vnímal Dagestancov ako tých „výtržníkov a násilníkov kdesi z Kaukazu“. Stereotipy, ktoré často ani neviete, ako sa k vám dostanú a prečo im veríte.

Už niekoľko hodín sa ku mne dostávajú krátke videá z Dagestanu, kde ľudia začali aktívne protestovať proti mobilizácii. Medzi protestujúcimi množstvo ostrých žien, ktoré očividne nemajú strach nakričať policajtom do tváre, ako je vidieť aj jednom z videí, zverejnenom v Telegram kanáli 1ADAT, kde ostro kričia na policajta pravdu, že Rusko napadlo Ukrajinu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Teraz však začínam mať pocit, že tí ľudia proste len fungujú iným spôsobom. Ich sociálne vzťahy, a všetko z nich vyplývajúce, sú zrejme oveľa viac založené na rodinných a skupinových väzbách a tak pomáhajú jeden druhému v situáciách, ktoré ja (ako človek z formálne demokratického štátu) neviem pochopiť.

Nechcú ísť bojovať za niekoho, a nechcú, aby ich synovia, bratia, otcovia, či starí otcovia išli bojovať do hlúpej vojny.

Karol Bujaček

Karol Bujaček

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  87x

Absolvent elektrotechnickej fakulty v Prahe, programátor a optimisticky veriaci v to, že veci sa dajú robiť lepšie a jednoduchšie. Zoznam autorových rubrík:  Bratislava-Nové MestoElektronizácia SlovenskaInformačné technológieo práveRuskoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

44 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

280 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

735 článkov
SkryťZatvoriť reklamu