7 knižných tipov: Zradca v polícii, preto sú zločinci vždy o krok popredu!

Severské krimi od Jorn Lier Horsta. Historická, či súčasná romanca. Kniha o lietaní a tiež o tom, ako môže láska liečiť.

7 knižných tipov: Zradca v polícii, preto sú zločinci vždy o krok popredu!
7 knižných tipov - Milan Buno
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zradca (Jorn Lier Horst)

17.diel série William Wisting. Severské krimi od špičkového autora, o zrade, morálke a lojalite. Po týždňoch silných dažďov sa na jednu z obytných štvrtí Larviku zosunie pôda a pochová niekoľko domov. Wisting sa pripája k záchrannej akcii. Do východu slnka nasledujúceho dňa sú všetci obyvatelia zapísaní a je jasné, že zosuv pôdy si nevyžiadal žiadne obete. A predsa sa na druhý deň medzi troskami nájde mŕtve telo. Koroner určí čas úmrtia na štyridsaťosem hodín pred zosuvom. Ukáže sa, že vyšetrovanie mužovej smrti súvisí s niekoľkými ďalšími prebiehajúcimi prípadmi a Wistinga najímajú ako vedúceho samostatnej jednotky. Zisťuje sa, že ide o švédskeho občana, ktorý tam žil...a ukáže sa, že švédska polícia ho hľadá pre vraždu. Prichádzajú traja švédski vyšetrovatelia a pátranie naberá na obrátkach...Čoskoro sa však začnú objavovať náznaky, že medzi vyšetrovateľmi je zradca.
Zradca je jedna z najvzrušujúcejších a najnapínavejších detektívok s Williamom Wistingom. Autor má dar chytiť vás hneď od prvých strán, namotá vás a vy ju budete už len ťažko odkladať. Perfektne premyslený zločin, postupné rozpletanie zamotaného klbka a samozrejme obľúbený William Wisting. Skúsený, rozvážny, mimoriadne sympatický. Férový chlap, ktorý vyzerá napohľad nenápadne, no rozhodne by ste ho chceli mať na svojej strane.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Zradca - Jorn Lier Horst
Zradca - Jorn Lier Horst 

Chata vo Švajčiarsku (Julie Caplin)

Siedmy diel veľmi populárnej série Romantické úteky, ktorý vás tentoraz vezme na zasnežené vrcholky švajčiarskych Álp.
Hlavná hrdinka Mína je trošku ako neriadená strela, no práve preto ju majú jej priatelia tak radi. O to viac je pre ňu šokujúce, keď ju muž, ktorého miluje, opustí práve pre jej nespútanú povahu. V hĺbke svojej duše však Mína verí, že šálka horúcej čokolády dokáže vyriešiť všetky problémy. A tak sa jedného dňa zbalí a vyrazí za dobrodružstvom do Švajčiarska, pod zasnežené vrcholky Álp. Je odhodlaná dať svojmu životu novú šancu a znova v sebe zapáliť stratenú iskru. V útulnej horskej chate sa rozhodne riadiť jasnými pravidlami: litre horúcej čokolády sú povolené, muži sú zakázaní. Lenže hlava srdcu nerozkáže... Hlavne keď sa na scéne objaví príťažlivý Luke, pri ktorom sa Míne podlamujú kolená...
Chata vo Švajčiarsku je opäť odskúšaný a vydarený vzorec Julie Caplin...a napodiv, stále baví. Z opisov čokolád a rôznych maškŕt vám budú tiecť slinky, tak si pripravte vreckovky :-) Oddychovka, ktorá vás vtiahne, užívate si ju, nič neriešite a len čítate. Presne takéto majú byť príjemné knihy, pri ktorých prídete na iné myšlienky.

SkryťVypnúť reklamu
Chata vo Švajčiarsku - Julie Caplin
Chata vo Švajčiarsku - Julie Caplin 

Návod pre dámy, ako získať majetok (Sophie Irwinová)

„Je to jedna z najzábavnejších romancí, aké som už dlho nečítala. Nemôžem sa dočkať na ďalšie knihy autorky,“ pochvaľuje si svetoznáma spisovateľka Taylor Jenkins Reid. Ak máte chuť na historickú romancu, ktorá pobaví, je svieža, dynamická a určite pri nej zabudnete na starosti – siahnite po novinke Návod pre dámy, ako získať majetok.
Spoznáme Kitty Talbotovú, ktorá potrebuje získať majetok, aby po smrti rodičov finančne zabezpečila mladšie sestry. Otec im však zanechal len dlhy a jediné východisko je: rýchlo a dobre sa vydať, aby zachránila rodinu pred krachom. Kitty je odhodlaná, šikovná a tak vyrazí na plesy a bály londýnskej smotánky a pokúša sa zaujať svojím šarmom, cieľavedomosťou a ženskou vynaliezavosťou. Cestu jej však skríži svetácky lord Radcliffe, ktorý nenaletí na jej hru, prekukne jej plán, ale namiesto toho, aby ju prezradil, rozhodne sa jej pomôcť. Čo myslíte, ako dopadne táto diabolská dohoda? Novinka Návod pre dámy, ako získať majetok je vtipná, miestami drzá, hravá, štipľavá, ale najmä duchaplná a skvele napísaná romanca o úžasnej hrdinke, ktorej budete fandiť do posledných strán.

SkryťVypnúť reklamu
Návod pre dámy, ako získať majetok - Sophie Irwinová
Návod pre dámy, ako získať majetok - Sophie Irwinová 

Prichádza dáma (Christi Caldwellová)

Dajú sa muži prerobiť na džentlmenov a gavalierov? Je možné naučiť ich to? Presne to je úloha odhodlanej učiteľky etikety Edwiny, ktorá má veľa skúseností a v podstate nikdy ešte nezlyhala. Obyčajnú sivú myšku, tichú a hanblivú, dokáže zmeniť na elegantnú dámu a uviesť ju do vyššej spoločnosti. No teraz má pred sebou naozaj tvrdý oriešok: má skrotiť nelegitímneho syna vojvodu z Bentley a vytesať z neho reprezentatívneho džentlmena.
Problém však je, že tým mladíkom je spurný a tvrdohlavý Rafe, ktorý má na svojho otca ťažké srdce. Dlhé roky totiž zanedbával jeho a troch mladších súrodencov, takže Rafe zatvrdol, stará s o súrodencov a ochraňuje ľudí z baníckej komunity, kde žijú. Nejaká vyššia spoločnosť ho nezaujíma. A nevedia ho presvedčiť ani právnici, ani šikovní vyjednávači.
A vtedy vstúpi na scénu spomínaná Edwina, ktorá si prerobením Rafea môže vylepšiť reputáciu. Ako isto čakáte, bude to súboj vôlí, ale aj vzájomnej príťažlivosti, ktorá sa postupne zvyšuje. To je zápletka historickej romance Prichádza dáma od Christi Caldwellovej, jednej z najobľúbenejších súčasných autoriek historických romancí.

SkryťVypnúť reklamu
Prichádza dáma - Christi Caldwellová
Prichádza dáma - Christi Caldwellová 

Hormóny lásky (Emilia Vuorisalmi)

Skutočný príbeh zo života, ktorý viedol k napísaniu knihy Hormóny lásky. O tom, že skutočná láska dokáže liečiť. Je od fínskej autorky Emilie Vuorisalmi, ktorá sa dostala na samé dno, emocionálne vyhorela a napokon odhalila tajomstvo silných pocitov: šťastia, radosti a najmä lásky. Po niekoľkých rokoch výskumu sa dopracovala k záveru, prečo láska vo svojej najlepšej forme dokáže liečiť. Položila si otázku – ako sa môže dostať do tohto neurochemického stavu a zotrvať v ňom bez toho, aby nevyhnutne musela byť vo vzťahu. A z tejto úvahy sa zrodila jej kniha.
Sama Emilia žije podľa svojho receptu už niekoľko rokov, a nielenže za ten čas zmizli fyzické symptómy choroby, ale bola schopná začať žiť v pokoji a harmónii. Dosiahnuť v určitom zmysle vyrovnaný život plný lásky. A tiež – čo ani neočakávala – keď sa jej hormóny lásky dostali do rovnováhy a podarilo sa jej túto rovnováhu udržať, začali sa diať zázraky. Pred dvoma rokmi dostala hlavnú úlohu v romantickej komédii, čo bol jej sen, ktorý už dávno pochovala. Pozrite si video s Emiliou Vuorisalmi.  

Hormóny lásky - Emilia Vuorisalmi
Hormóny lásky - Emilia Vuorisalmi 

Na krídlach (Richard Dawkins)

Ak vás fascinuje lietanie – či už na lietadle, balóne, na rogale, alebo vtáčie lietanie, dávam do pozornosti zaujímavú knihu Na krídlach. Richard Dawkins, mysliteľ a vedec z Oxfordskej univerzity, sa rozhodol preskúmať všetko, čo súvisí s lietaním: čiže všetky aspekty letu, zvieracieho, ľudského i mechanického. Prevedie vás príbehmi od bájneho Ikara až po Boeing 747. Vysvetlí, aké sú rozdiely medzi vtákmi, ktoré sa vyvinuli evolúciou, a lietajúcimi strojmi skonštruovanými ľuďmi. Ako sa ľuďom podarilo prekonať zákony gravitácie, ako byť ľahší ako vzduch. Venuje sa parašutizmu, plachteniu a objasňuje ako funguje let na pohon.
Dozviete sa všeličo zaujímavé o lietajúcom Santa Clausovi, o metlobale a Harry Potterovi, či o tom, že spisovateľ Arthur Conan Doyle, tvorca detektíva Sherlocka Holmesa, veril na poletujúce víly. A čo takí meditujúci guruovia a fakíri, ktorí sa vznášajú nad zemou v pozícii lotosového kvetu? Zaujímavá kniha, ktorá je výsledkom jedinečnej spolupráce jedného z popredných svetových vedcov a talentovanej umelkyne, rodáčky z Bratislavy Jany Lenzovej, ktorá knihu nádherne ilustrovala.

Na krídlach - Richard Dawkins
Na krídlach - Richard Dawkins 

Tajomná džungľa (Jessica Courtney-Tickle)

Tajomná džungľa pre drobcov od 4 rokov je bohato ilustrovaná kniha o krásach džungle a jej obyvateľoch. V korunách stromov uvidíte, ako sa naťahujú dva malé orangutany. Objavíte jasnozeleného štrkáča, stromovú kenguru, ako kivi s mláďatami chytá hmyz alebo ako sa jaguár s mladými vybral na lov. Knihu napísala a ilustrovala Jessica Courtney-Tickle a vezme vás na nezabudnuteľnú dobrodružnú cestu po džungliach celého sveta – od Bornea po Papuu-Novú Guineu, od Kostariky po Brazíliu, od Madagaskaru po Srí Lanku. V závere tohto ilustrovaného sprievodcu pre najmenších milovníkov prírody nájdete prehľad džungľových zvierat – ich kresby a popis, či nejakú zaujímavosť.

Tajomná džungľa - Jessica Courtney-Tickle
Tajomná džungľa - Jessica Courtney-Tickle 

Foto: Ikar, Grada, Príroda, Premedia, Stonožka

Milan Buno

Milan Buno

Bloger 
  • Počet článkov:  371
  •  | 
  • Páči sa:  266x

Robím to, čo milujem...po dlhých rokoch v médiách som sa vrhol na knihy a vo vydavateľstve Ikar mám všetky možnosti a príležitosti, ako si ich vychutnať naplno. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

287 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu