Inšpiráciou pre tento môj návrh je najnovší nápad z dielne Dankovej SNS, ktorá navrhuje ustanoviť Deň štátnej vlajky SR! Zdroj: https://www.topky.sk/cl/10/9393555/SNS-navrhuje-ustanovit-novy-pamatny-den---Den-statnej-vlajky-SR
Skutočne ďalší geniálny nápad najmä v časoch, keď naša krajina prekvitá vo všetkých spoločensko – ekonomických oblastiach, keď perfektne funguje školstvo, zdravotníctvo, sociálna oblasť, infraštruktúra, … No proste všetko.
Keď zákony platia naozaj pre všetkých rovnako a „padni komu padni“ nie sú iba prázdne slová papalášov.
Keď mladí ľudia už z našej krajiny nechcú nikde odísť, ale naopak, sa húfne vracajú.
Preto ja, občan tohto skutočne prosperujúceho, demokratického a právneho štátu, v ktorom občanom ku šťastiu chýba naozaj už iba Deň štátnej vlajky SR, navrhujem z dôvodu, aby sa od radosti nikto nezbláznil, ustanoviť ako určitú protiváhu aj ďalší nový pamätný deň s perspektívou povýšenia až na plnohodnotný štátny sviatok:
Deň SNS – Deň Slovenskej národnej sprostosti.
Krátko, ale s plnou vážnosťou som premýšľal, že by to mohol byť aj Deň Slovenskej národnej srandy, ale po dôkladnom a zodpovednom zvážení mi to ako sranda vôbec nepripadá, tak by som zostal radšej pri tej sprostosti.
A 30. september by mal skutočne symbolický a výnimočný význam, pretože práve v tento deň roku 2023 sa konali parlamentné voľby, v ktorých značná časť slovenského národa nepoučená nedávnou ficominulosťou akoby definitívne osprostela a do vedenia štátu si opäť zvolila smerákov, prvý a snáď aj poslednýkrát hlasákov a po niekoľkých rokoch parlamentného pôstu aj SNS tentokrát ale v podobe Danko – Huliak – Tarabovho a ešte neviem koho podvodného zlepenca.
Týmto blogom preto žiadam najmä koaličných poslancov, keďže žiaľ ešte stále majú síce tesnú a neistú, ale stále parlamentnú väčšinu, aby prijali tento môj občiansky návrh a okamžite ešte na poslednej schôdzi NR SR pred jej zaslúženými prázdninami dlhšími ako majú školopovinné deti, ho prejednali a schválili v skrátenom legislatívnom konaní hoci aj ako prílepok k hocijakému práve prejednávanému zákonu tak, aby bol účinný už 30. septembra tohto roka. Verím, že im to nespôsobí žiadne problémy, nakoľko s takýmto postupom majú bohaté skúsenosti.
Zároveň žiadam aj súdruha „prezidenta všetkých občanov“, aby s podpisom takto parlamentom schváleného návrhu zbytočne neotáľal, nerobil žiadne obštrukcie, neobracal sa na Ústavný súd a okamžite ho podpísal.







