Nie je všetko také, ako sa zdá

Dnes to bude zaujímavý postreh z posledného víkendu o japonskej alebo čínskej (nie som si istá podľa výzoru, odkiaľ bola) turistke. Bude o tom, ako môže človek prekvapiť aj napriek tomu, že nič nepovie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Poslednú sobotu sme sa vybrali na výlet do jaskyne blízko Slazburgu. Kedže je umiestnená vysoko v kopci, boli len dve možnosti, ako sa k nej dostať. Kúpiť si za 11€ spiatočný lístok lanovkou alebo si 90 minút (podľa sprievodcu) zašlapať do kopca. Samozrejme sme si vybrali náročnejšiu, ale lacnejšiu možnosť, veď sme ešte mladí. 

Cestou hore sme nestretli ani živého človiečika, zato troch kamzíkov. To nám ľudia v lanovke môžu len závidieť. Jaskyňa bola tiež super, iná ako všetky ostatné- Ale o tom to nebude. Najzaujímavejší zážitok som prežila pri zostupe. Keďže sme sa celkom už ponáhľali domov, pridali sme do kroku. Asi v polovici cesty sme pred nami spozorovali zaujímavý úkaz. Vzrastom malá turistka zozadu hneď vyzerala na cudzinca inej kultúry ako európskej. Napriek tomu, že sme jej nevideli sprvu do tváre, hneď sme odhadli, že musí byť z Ázie. Vyzerala akoby si doma naštudovala, ako má vzyerať turista v lese. Na hlave klobú, ktorý chránil nielen hlavu, ale aj krk, turistické oblečenie ako z katalógu (rozumej krémové farby, dlhé voľné rukávy) a na nohách návleky! Pripomínam že my sme šli v kraťasoch a krátkych tričkách, kedže celkom pieklo slnko! To sme si pomysleli, že je v horách po prvýkrát a tento výlet jej bude trvať celý deň. 

Pohybovala sa na prvý pohľad pomaly a opatrne. Tak sme ju pekne obišli a pozdravili. Aké však bolo naše prekvpenie, keď sme prišli k autu! O niekoľko minút (naozaj krátky čas na to, ako ďaleko sme ju stretli a ako pomaly sa nám zdalo, že šla) sa za nami zjavila. Prehodili sme zopár slov a dozvedeli sme sa, že má už 60 rokov. Ešte sme sa dozvedeli, že dokonbca musí počkať na svojho syna, ktorý je niekde za ňou :)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V tej chvíli som si pomyslela: bodaj by som aj ja mala toľko energie v takom veku! Má môj obdiv a celý deň mi nešlo do hlavy, ako to vlastne dokázala.

Mária Chnupová

Mária Chnupová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

"Nikdy sa nevzdávaj." Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu