Istoty, odstránením kamery v NR SR

Pán Predseda NR SR Pavol Paška dal odstrániť kameru v NR SR, ktorá monitorovala podpisy a príchod poslancov do NR SR, pretože to je nedôstojne pre poslancov, ale poslanec NR SR je taký istý občan SR, ako ja, len s rozdielom, že plat ma 20 krát vyšší ako mám ja plný invalidný dôchodok, je platený z mojich daní a odvodov a aj občanov SR, ktoré sme odvádzali a odvádzame a preto si myslím, že máme právo a nárok na kontrolu dochádzky poslancov NR SR.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Pán Predseda NR SR Pavol Paška, za čias totality Vám nevadilo, že Vás kontrolujú v dochádzke v tak zvaných štikačkách, ktoré si niektorí z nás z éry totality veľmi dobré pamätáme. Preto Vás žiadam, aby sa podobný systém zaviedol v NR SR, alebo, aby elektronické hlasovacie karty slúžili taktiež na overenie dochádzky poslanca NR SR. Myslím si, že ako občania, ktorí sme Vás volili, máme právo vedieť o Vašich dochádzkach do zamestnania (parlamentu), nakoľko Ste platený z našich daní a odvodov a tým pádom sme My občania sme Vašimi zamestnávateľmi a máme právo rozhodovať, či ten, alebo tamten poslanec majú právo nás občanov naďalej zastupovať v NR SR.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čl. 73, ods. 2, Ústavy SR hovorí : Poslanci sú zástupcovia občanov. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.

Čl. 75, ods. 1, Ústavy SR hovorí : Na schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky, na ktorej sa poslanec zúčastňuje po prvý raz, skladá sľub, ktorý znie:
"Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života."

Takže majú zastupovať nás občanov a naše návrhy a nie stranícke príkazy, ktoré dostavajú v poslaneckých kluboch. Dá sa povedať, podľa toho, čo sledujem dianie v parlamente, že skoro ani jeden poslanec nedodržiava Ústavu SR a hrubo ju porušuje a robí si výsmech z nás občanov SR.

Skryť Vypnúť reklamu

Čiže my ako občania SR s Vami poslancami, môžeme rozviazať prac. pomer podľa zákonníka práce, pretože nakoľko sme Vás volili, uzatvorili Ste s nami s občanmi SR pracovnú zmluvu na ktorú sa vzťahuje Zákonník práce. Preto máme právo vedieť o Vašich dochádzkach do zamestnania (parlamentu).

Preto Vás vyzývam pán Predseda NR SR Pavol Paška, aby Ste zaviedli elektronickú kontrolu poslancov cez čipovú hlasovaciu kartu, ktorá by mala byť vydaná na meno poslanca a každý mesiac do 20. dňa vložiť na stránku NR SR dochádzku poslancov do NR SR za predošlý mesiac, aby sme Vás mohli kontrolovať, ako svojích zamestnancov, či plnite riadne dochádzku do zamestnania.

Skryť Vypnúť reklamu

S pozdravom občan SR Leonid Chovanec

Leonid Chovanec

Leonid Chovanec

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som občan SR, invalidný dôchodca. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu