Ako nás ovplyvňujú presvedčenia alebo "Nie je z teba až tak paf"

Ukážková scénka z filmu "Nie je z teba až tak paf" (2009) kde je krásne vidieť ako nám od malička tlačia kaleráby do hlavy (do podvedomia) a ich následky, s ktorými sa ťaháme celý život :) V mladosti veríme všetkému,čo nám povedia (rodičia,kamaráti, učitelia atď.) a zakorení sa nám to v podvedomí a ťažko sa nám proti tomu bojuje. Nevieme ako to zo seba dostať. Niekedy sa nám zdá, že sme v začarovanom kruhu. Presvedčenia, ktoré sú v mnohých prípadoch sú v podvedomí, vplyvajú na naše vnímanie  na seba samých, druhých, vecí a situácií okolo nás.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Mnohí ľudia majú tendenciu si myslieť, že ich názory sú všeobecne pravdivé a očakávajú, že ostatní to s nimi budú zdielajú. Oni si neuvedomujú, že systém presvedčenia a hodnôt je niečo jedinečné, osobné a mnohokrát veľmi odlišné od ostatných.
Keď sa presvedčenie v nás zakorení v pevnej a konzistenčnej forme, naša myseľ odstráni, alebo ignoruje skúsenosti, ktoré sa k ním viažu.
Presvedčenia sú mocnou silou v našom správaní.Všetci máme presvedčenia, ktoré slúžia ako zdroje a taktiež presvedčenia, ktoré nás obmedzujú. Naše presvedčenia môžu tvarovať, ovplyvňovať taktiež určiť našu úroveň inteligencie, naše zdravie, našu kreativitu, spôsob, akým nadväzujeme vzťahy a aj náš stupeň šťastia a úspechu.
Sú to myšlienky, ktoré v určitý čas prišli k nám, pretože sme v ne verili, tak ako veríme, že zajtra vyjde slnko. Presvedčenia sa vytvárali, zabrali priestor a energiu, boli zhmotnené do nášho najhlbšieho poňatia. Vznikajú z toho, čo nám povedali, čo sme zažili. Spôsobov, ktoré si myslíme, že máme a čo si myslíme, že sme. Prichádzajú od viac ľudí, pedagógov, rodičov, zo skúsenosti našich rodičov, z médii alebo kedykoľvek sa nám stalo niečo ohromujúce a to sa silno usadilo v našom vedomí a podvedomí. Presvedčenia , niekedy veľmi dobre skryté v našom podvedomí, majú mimoriadny vplyv na náš život a je ťažké sa k nim dostať.
Toto video (z filmu "Čo sa deje s mužmi?"), Je príkladom toho, ako jedno jediné presvedčenie môže ovplyvniť značnú časť našich životov. Matka hovorí svojej dcére: keď chlapec , ktorý sa ti páči sa správa k tebe zle, je to preto, lebo sa mu páčiš .... S tímto presvedčením už dievča nerozoznáva, a neprijíma skutočnosť. Ak chlapec nevolá, je to preto, že sa mu nepáči, alebo ju nemá rád... Ale to dievča sa naďalej domnieva, že ANO! Hľadáme si výhovorky, alebo je to možno príliš tvrdé pre nás a máme strach si priznať pravdu, ktorú máme pred nosom?

Psych-K ® nám pomáha prepísať "softvér" mysle a komunikovať priamo s podvedomím, transformovať presvedčenia, ktoré nás obmedzujú a tak môžeme byť, robiť a mať to, čo chceme.

Naďa Cisarova

Naďa Cisarova

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Facilitátorka PSYCH-K®, Coach of success Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu