Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden „moderný sociálny štát“....

Všetky rozprávky začínajú aj končia šťastne, jedna rozprávka však taká určite nie. Aká? Tá v ktorej teraz žijeme! Taká, v ktorej vládne Fico.....Róbert Fico.....súdruh Róbert Fico

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)
Obrázok blogu

Predstavte si, že vaša koalícia má pohodlnú väčšinuv parlamente, zákony vám prejdú ľavou zadnou, jednoducho nič vás nemôžeohroziť a tak si plníte svoj detský sen. Z času na čas na vás niektopoddá návrh na odvolanie, znepríjemňuje vám život. Nezostáva vám nič iné akozvolať schôdzu, prerokovať to a ak sa nič nezvyčajné nevyskytne, opozícianemá šancu a ide sa ďalej. To je politika.

Ale ak koalíciu tvorí SMER, SNS a HZDS, voláte sa Fico,váš sen je žiť v komunizme, či dokonca spraviť si svoju vlastnú obdobukomunizmu a vy zvoláte schôdzu na 19. hodinu večer, tak to už nie jepolitika, to je chrapúnstvo, arogancia a bezohľadnosť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale to je politika nášho premiéra, veď predsa „budujemoderný sociálny štát“. Slová ako demokracia, sloboda slova, tlače a zhromažďovania,súkromné vlastníctvo či súkromné podnikanie sú mu cudzie. Ani súdruhoviakomunisti to nepoznali, nepoužívali, tak prečo by mal on. Brutálne zásahypolicajtov na civilov, totalitne riadený parlament, chabé výroky, ktoré nemajúpevný základ, urážať každého, kto má opačný názor ako vy, znárodniť všetko, čomá nejakú cenu – to je pre Fica, to už pozná. Takto sa má riadiť štát, všakže(súdruh) premiér? Učebnicový príklad! Gottwald či Husák by boli na teba určitehrdí, že dokončuješ to, čo oni kedysi dávno začali.

SkryťVypnúť reklamu

Ak sa doteraz Ficovi voliči neprebrali, tak už je na časeotvoriť očí a poobzerať sa dookola! Za našimi chrbtami nám Fico rúcavšetko to, o čom ľudia snívali počas komunizmu – o demokracii a slobode,za čo bojovali 17. novembra na Václavskom námestí v Prahe či na námestíSNP v Bratislave. Ak sa nám Fica nepodarí zastaviť teraz, ak znova vyhrá voľby,tak 15 rokov samostatnosti Slovenska, ten boj na námestiach, tá snaha zbaviť sakomunizmu naveky, vyšla úplne nadarmo. Celé to bolo zbytočné.

Možno sa títo voliči spamätajú, keď im stavbári postaviauprostred obývačky diaľničný pilier alebo ak bude v novinách pod každýmčlánkom napísané autorovo ospravedlnenie, že autor to tak nemyslel atď. To sanám vtedy bude žiť, všakže?

SkryťVypnúť reklamu

Keďže som v komunizme nežil, neviem presne ako sav tých časoch žilo. Poznám to iba z dokumentov, televízie aleboz rozprávania ľudí, ktorí to prežili. Ale veľmi dobre si pamätám na roky1998 – 2006. Takže, keď týchto 8 rokov porovnám s tým, čo sa deje dnes, jeto ako.....ako nebo a peklo. 8 rokov sme sa snažili vyhrabať z toho bordelu, čo tu po sebezanechali komunisti po 40 rokoch a Mečiar po 6 rokoch. Po 8 rokoch, rokochplných zmien, reforiem a náprav sme sa z toho dostali, Slovenskusvitalo na lepšie časy. Lenže potom sa stalo niečo nepochopiteľné.....niečo čonás vrátilo naspäť v čase. Niečo, čomu sa bolo treba vyhnúť. Lenže, my sme sanevyhli, dali sme sa oklamať sladkými rečičkami. Bodaj by každému jednému postavilitie piliere cez pozemky, aby si uvedomili, čo si to zvolili! A ak sú títoľudia taký zaslepení, že by si ani vtedy neuvedomili, že urobili chybu....takpotom si tento národ nezaslúžiť žiť v štáte hodného dnešnej doby,demokratickej, slobodnej a prosperujúcej.

Marek Číž

Marek Číž

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

študent informatiky na Masarykovej Univerzite v Brne, ktorý sa po dlhej odmlke znova vracia k blogom...už som to jednoducho v sebe nemohol dlhšie dusiť... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáTechnológieFotkySvetové udalosti a politikaSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu