Anti-Counterfeiting Trade Agreement - ACTA

Ako všetci vieme, naše vlády na nás ušili pasce v podobe niektorých zákonov. Ale ak niekto bude týmyto zákonmy obmedzovať naše základné ľudské práva tak to je už naozaj vrchol ľadovca. K tejto téme sa vyjadrím nielen kôli tomu lebo sa týka skoro všetkých užívateľov internetu. Kam speje tento svet, ak sa ľudia platený z našich daní, volený a podporovaný nami, práve nám otáčajú chrbtom?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Stop ACTA
Stop ACTA (zdroj: pooh.cz)

Ako v poslednej dobe vidím ( nie žeby to predtým nebolo dosť vidiet ), politici si z nás asi robia dobrý deň. Ako môže niekoľko vyvolených obmedzovať naše práva? Každý z nás si plní svoje povinnosti, platí dane, odvody a kto si ich dostatočne neplní putuje za mreže. Ale akonáhle chcú zobrat naše ľudské práva, tak sa zrazu dajú meniť zákony či "privierať" oči. Acta (téma môjho príspevku) sa snaží zobrať nám naše práva a zároveň mám obavy či nechcú mať politici nad nami ešte vačšiu moc. Predsa prehľadávanie osobných prehrávačov, notebookov či dokonca externých diskov zasahuje do nášho súkromia. Oni asi naozaj chcú obrať chudobného aj o to posledné...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Veď ak tak veľmi chcú nech nám zoberú všetko posťahované, nech nás nechajú zaplatiť za nelegálny obsah v našich domácnostiach, ale ak nastane situácia keď budeme bojkotovať kiná, koncerty či herné festivaly som osobne veľmi zvedavý ako sa im bude pozerať na krach. Ak si myslia že sa nedokážu zaobísť bez nejakých pár miliónov tak nech tlačia na vlády. Prosím, ale určite viac zarobia teraz. V čase novodobého internetového pirátstva. Keď sú ich hry hranejšie. Napríklad CS alebo WoW. Sú to tituly ktoré pozná každý. A aj niekoľko rokov od uvedenia na trh si ich ľudia chvália a a vývojári na nich naďalej zarábajú.

Skryť Vypnúť reklamu

Klady ACTA - Vývojárom, firmám a vydavateľstvám (hudobním aj knižným) sa vrátia ušlé zisky a najmä ich "duševné vlastníctvo". (ale peniaze nie sú všetko)

Zápory ACTA - Strata súkromia, strata na nosičoch ale hlavne strata dôstojnosti ktorú nám zoberú.

Ale akonáhle nadobudne platnosť ACTA a dalšie zákony takéhoto typu, verte že ja (ale aj dalšie milióny ľudí ) výjdeme do ulíc a budem protestovat. Budem robiť všetko preto aby som nebol len bábkou zarábajúcou peniaze našim cteným politikom. Lebo žijeme v demokracií. Na mieste kde má pravdu vačšina. Nie na mieste kde za našimi chrbtami budú vlády spolupracovať s bohatými a vplivnými. To akým spôsob sme sa dozvedeli že naše ľudské práva sú v ohrození nie je vonkoncom normálne. Povedzme razantné STOP takýmto prektikám. A preto odkazujem každému čitateľovy: "Nebojte sa vystrčiť hlavu z piesku. Lebo toto je náš piesok. Ak im zoberieme piesok, tak im formičky budú na ...."

Kristián Čupka

Kristián Čupka

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mladý človek ktorý nič nedokázal ale môj čas ešte príde. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu