Straty a nálezy

"To, či kráčaš po správnej ceste, spoznáš podľa toho, akých ľudí na nej stretávaš."

Straty a nálezy
Diár Straty a nálezy s dvanástimi príbehmi o zázraku prijatia a náleze po strate blízkej osoby.
Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Citát je z čerstvo vytlačeného diáru STRATY A NÁLEZY, jeho autor je neznámy, no slová hovoria o zrkadlení a diár o dvanástich príbehoch zázraku prijatia a nálezov po strate blízkeho človeka. Silné príbehy o smrti, ktorá otvára vďačnosť žitiu, aby sme vždy dokázali povedať, že NAPRIEK VŠETKÉMU ŽIVOT ZMYSEL MÁ.

Téma smrti medzi nami ožíva viac ako inokedy. Kedysi bola prirodzenou súčasťou života, potom sme na ňu chceli v hojnosti života zabudnúť, no ona sa vždy vo svojom čase ohlási. Je jedno, či prichádza k mladému človeku, či k tomu v plnej sile, alebo k múdremu starcovi. Ona vie, kedy je jej i náš čas. Príde ku každému.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Diár Straty a nálezy s dvanástimi príbehmi o zázraku prijatia a náleze po strate blízkej osoby.
Diár Straty a nálezy s dvanástimi príbehmi o zázraku prijatia a náleze po strate blízkej osoby.  

Príbehy v diári hovoria o smrti, fotografie a detskou rukou písané odkazy o RAdosti, citáty o sile spojenia, súcitu a porozumenia.

Ukážka strany z diára.
Ukážka strany z diára. 

"VŠETKO JE V HARMÓNII. ŽIVOT I SMRŤ... RADOSŤ I ŽIAĽ... ŽIVOT A PO ŽIVOTE MIER." (Milota Haláková, autorka úvodnej básne)

"KOLESO OSUDOV ROZKRÚTENÉ. STRATY A NÁLEZY OTVORENÉ. MÁME POČTY UZAVRETÉ? DALA, PRIJALA, POCHOVALA? DALA, PRIJALA, PORODILA? BOLA, ŽILA, UMRELA? JE, ŽIJE, PREŽÍVA? ŽIVOT ODPOVEDÁ, SMRŤ ODPOVIE." (Sarita Poliaková)

Diár potešil aj slzičky vytiahol...
Diár potešil aj slzičky vytiahol... 

Ak sme Vás zaujali, ak máte o diár záujem, ďakujeme a môzete napísať:

#kolobehzivota #stratyanalezy #diar #motivacnydiar #pribehy


DagmaRA Sarita Poliaková

DagmaRA Sarita Poliaková

Bloger 
  • Počet článkov:  312
  •  | 
  • Páči sa:  20x

Slnečné znamenie Strelec mi zasvietilo pri narodení do šťastného a tvorivého života, o ktorom môžem už teraz v jeho poslednej tretine povedať, že bol a stále aj rýchly, aj plný zaujímavých situácií aj výziev, aj plný príležitostí či možností... Dokážem chvíľu aj zastať, aj leňošiť, aj pyžamové dni si už dopriať, rovnako milujem samotu, ako aj priateľov, milujem nádherné kruhy, ktoré vytvárame na seminároch etikoterapie i na meditačných stretnutiach či na stretnutiach so ženami v ČAROkruhoch. Vyštudovala som pedagogiku, pritiahla ma novinárčina, na dôchodku etikoterapia a astrológia. U mňa sa tieto dve "dámy" spojili a objavujú sa aj v kratších či dlhších zamysleniach. Milujem písanie, keď príde inšpirácia. Vtedy mám pocit, že slová prichádzajú samé a samé sa aj ukladajú do viet. Tak sa uložili aj do knihy o mojej dcére, ktorá končila život na detskej onkológii, a tak sa v knihe S TEBOU, MIRKA objavili aj ďalšie deti, ktoré som počas polročného pobytu na tomto oddelení spoznala. Neskôr, keď ma život na chvíľu zastavil cez chorobu, vznikla z rozhovoroch, ktoré vznikali pre noviny, kniha S VAMI, KRÁSNE BYTOSTI. Bolo mi cťou poznať toľko nádherných ľudí. Niekoľko kníh je stále v "šuflíku", niekoľko nápadov v hlave, keď dozrie čas, uzrú svetlo sveta. Milujem totiž písanie. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu