Marginálie – vtipy, aforizmy 17

Písmo: A- | A+

Buddhovská 4: Skroť svoju neskrotnú myseľ! Buddhovská 5: Všetci ľudia hovno majú. Jogínska: Je človek nad počasím alebo počasie nad človekom?

Úvodom: Marginálie sú časťou mojej e-knihy Schizofrénia a náboženstvo (výber z tvorby), ktorá je dostupná zdarma na stiahnutie v internetovom kníhkupectve Martinus. Ak sa vám marginálie páčia, stiahnite si e-knihu, aby som mal aspoň nejaké predaje - zdarma. Knižku si ľahko vyhľadáte a stiahnete. Stačí na stránke Martinus.sk zadať do vyhľadávača moje meno Pavol Dančanin alebo titul Schizofrénia a náboženstvo a knižku si stiahnuť.

Marginálie – vtipy, aforizmy 17

Nové, bez poradia 1

 

Pán farár Marián Kuffa

Terminátor, Predátor, Kuffátor.

 

Čo robí pán farár Kuffa zle

Pletie si liberalizmus s anarchiou.

 

Povedačka pána farára Kuffu

Pán farár Kuffa hovorí:

„Boh nenávidí hriech a miluje hriešnika (sv. Augustín). Nemôžeme vyliať vaničku so špinavou vodou aj s dieťaťom. Liberála na osušku a liberalizmus šup do kanála! Genderistu na osušku a gender šup do kanála!“

Dančakov nato hovorí:

„Katolíka na osušku a katolícku vieru šup do kanála!“

 

Ježiš liberál

Pán farár Kuffa je veľký konzervatívec a vehementne vystupuje proti liberalizmu. Jablko sváru spočíva v tom, že konzervatívci si chránia tradičné hodnoty a liberáli im ich vyvracajú. Je preto liberalizmus zlý? Ježiš bol tiež veľký liberál: Nie človek je pre sobotu, ale sobota pre človeka (Mk 2,27). Nie je nečisté to, čo do úst vchádza, ale to, čo z nich vychádza (Mt 15,11). A podobné výroky. Napríklad pre starých židov bol majetok Božie požehnanie. Pre Ježiša bol prekážkou vstupu do nebeského kráľovstva (Mt 19,24; Mk 10,25; Lk 18,25). Ježiš stoloval s hriešnikmi (Mt 9,10; Mk 2,15; Lk 5,29) a podobne. A to sa konzervatívnym farizejom nepáčilo. Farizeji si vlastne len chránili tradičné hodnoty a Ježiš im robil liberálnu revolúciu, za čo ho popravili ako bohorúhača.  

 

Boží plán a náhoda

Boží plán sa často realizuje prostredníctvom náhody.

 

Cesta poznania

Od myslenia k mystike.

 

Mystika bez obáv

Ja nejestvuje. Nemáš o čo prísť, iba o rozum.

 

Buddhovská

Miesto ja v hlave prázdno.

 

Buddhovská 2

Čo sa ti rozum čistí? 

 

Buddhovská 3

Sedíš, až vysedíš dieru do sveta.

 

Buddhovská 4

Skroť svoju neskrotnú myseľ!

 

Buddhovská 5

Všetci ľudia hovno majú.

 

Jogínska

Je človek nad počasím alebo počasie nad človekom? 

Skryť Zatvoriť reklamu