Ako zamestnanci zachraňujú meno firmy

Dnes sme sa s Katkou a kamošom Majom zúčastnili akcie, ktorej názov bol SPINNING MARATON, ale výstižnejšie by bolo NENAŽRANÉ FITNESS CENTRUM InPulse.  Len pre priblíženie – spiningový maraton je o bláznoch, ktorý XY hodín šliapu na stacionárnych bicykloch do rytmu hudby, kričia, strašne sa potia, zakysľujú svoje svalstvo a to všetko len pre dobrý pocit.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

 Vzhľadom na to, že s Majom aj Katkou sme ako sa hovorí od fachu, tak sme už desiatky takýchto akcií absolvovali a 10 ich aj sami pripravili.  Preto viem, že pre samotné fitnescentrum takáto akcia predstavuje možnosť sa zviditeľniť, reklamou prilákať klientov, ktorý navštevujú iné fitko, ale hlavne dať stálym klientom niečo ako nadstavbu k tomu, čo dostávajú na jednotlivých hodinách spinningu, či test ich vlastnej kondície.  Čo sa týka zabezpečenia takejto akcie - je potrebný pitný režim, niečo na doplnenie energie, dobrá hudba, funkčné bicykle a hlavne inštruktori, ktorí tomu dajú gule.  Stanovenie ceny je tiež jednoduché - ak hodina stojí 100,- Sk a budú to 4 hodiny, vstupné bude 400,- Sk. Ak trošku chápem podstatu tvorenia ceny pri odbere väčšieho množstva tovaru ( v tomto prípade hodiny ) jednou osobou , dám zľavu   a zaplatím len napríklad 300,- Sk za 4 hodiny.  Pitný režim, ovocie, energetické tyčinky alebo gély, hroznový cukor, regeneráciu v saune či malé darčeky pre každého účastníka, prípadne ceny pre najlepších dá fitko grátis, aby sa zalíškalo stálym klientom a získalo si nových klientov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Toto všetko predstavuje alfa a omegu prípravy takejto akcie, čím sa riadi deväť z desiatich majiteľov fitnescentier na Slovensku a v Čechách.  

Kto je ten chudáčik desiaty , ktorý si vymyslel vlastný systém cenotvorby takejto akcie?Je to manažment FITNESCENTRA InPulse v Bratislave. Ten nám ukázal niečo, čo som za 5 rokov navštevovania takýchto akcií ešte nežral. Ak si zrátame všetky náklady tak :

  • 4x vstup na hodinu spinningu ( 50min ) vo fitnescentre Inpulse = 4 x 120,- Sk ( zahŕňa energie, amortizáciu bajku, použitie šatne a spŕch, plat inštruktora  a ZISK )

  • 2xRAJEC 0,75 litra = 11,- Sk v Metre, takže 22,- Sk

  • iontový nápoj GATORADE 0,5 litra v Metre cca 30,- Sk

  • ovocie cca 20,- Sk.

 Spolu je to teda 552,- Sk bez akejkoľvek zľavy. Pričom vyššie uvedený pitný režim a ovocie ani zďaleka nespĺňajú potreby klienta na 4-hodinovom maratóne. Klient by očakával cenu 450 max 500,- Sk, ale kdeže.  Zaplatili sme rovných a neuveriteľných 650,- Sk a to aby sme mali dostatok energie, inštruktor doniesol z domu koláč od manželky, pili sme vlastné iontové nápoje, pretože ináč by to bola len čistá voda z vodovoda.  Ovocie, ktoré bolo na stole, nebolo naporcované. Možno malichernosť, ale po takom veľkom energetickom výdaji sa nedá hneď veľa najesť a už tobôž nie je chuť na celé jablko, pomaranč alebo gigantický banán. Takto sa ovocia, okrem banánov, nikto ani nedotkol a zjedol sa len koláč.  Ceny pre účastníkov priniesli inštruktori, získali ich od svojho zamestnávateľa. Urobili to preto, aby sa necítili trápne. Rovnako z vlastného popudu doniesli aj vlastný notebook a dataprojektor, aby sa mohol maratón spestriť videoprojekciou. Nehovoriac o tom, že fotografa si zohnali tiež sami.  Len ich profesionálny prístup a vynikajúco odvedené ( metodicky, teoreticky, technicky a prakticky ) 4 hodiny spinningu nám vedel zalepiť oči a dával nám možnosť sa skvele fyzicky vyblbnúť.  Cena 650,- Sk bola taká odstrašujúca, že niektorí ľudia, ktorí boli rozhodnutí, že idú, povedali po stanovení ceny „ ČO IM TAM ŠIBE?“ . Napr. len v Čechách za 10hodinový maratón vrátane pitného režimu bez obmedzenia, štartovného balíčka a večere dáte v prepočte 800,- Sk.

SkryťVypnúť reklamu

 Nakoniec sa nás tam zišlo len 11 a to štyria sme tam boli len preto, že sme boli zvedaví na našich kamarátov - inštruktorov, ako zvládnu po prvýkrát takúto výzvu.    Poradil by som manažmentu, aby sa obom ospravedlnil za svoju nenažranosť, na kolenách ich poprosil o odpustenie a preplatok cca 98,- Sk x 11 klientov im dal formou odmeny. Chalani Vám svojím výkonom zachraňovali už aj tak veľmi naštrbenú reputáciu.  Igor a Juraj   - Vám gratulujem k fantastickej premiére a dúfam, že nie hneď aj derniére.    

Martin Daniel

Martin Daniel

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

normálny chalan, s pedagogickým vzdelaním, Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu