USA: Neznáme reakcie vakcíny u tehotných, alergické reakcie pri kozmetických injekciách

Písmo: A- | A+

Je pre mňa zarážajúce až nepochopiteľné, že niektoré fakty týkajúce sa konkrétne vakcíny proti Covid-19 a jej nežiaducich efektov, ktoré sa v Amerike oficiálne dávajú na známosť, naše médiá obchádzajú.

Svoje informácie k téme vakcinácia Covid-19 si hľadám výlučne na amerických oficiálnych federálnych stránkach. Kedže som v USA 16 rokov žila, viem presne kde čerpat info. Mainstreamovo sa u nas tieto fakty ktoré tu popisujem neuvádzaju, tak to pokladám za fér dať na známosť všetkým, najnovšie štúdia a výsledky z priebehu vakcinácie. Menovite informácie pre tehotné ženy, tie čo chcú v dohľadnej dobe otehotnieť, a taktiež pre ženy ktoré majú kozmetické injekcie.

CDC (Centers for Disease Control or Prevention) čiže Centrum pre kontrolu chorôb a prevencii, vydalo odporúčania na základe údajov od FDA (Food and Drug Administration) na použitie vakcín Pfizer-BionNTech a Moderna, čiže tie iste ktoré mame u nás. Udávajú sa v nej dve zaujímavé zistenia:

V decembri 2020 bola na CDC stránke informácia, že dáta o tom, ako vakcína pôsobí na tehotné ženy alebo tie čo chcú v budúcnosti otehotnieť skrátka neexistujú. Výsledkom tohto, CDC neodporúčalo očkovanie týchto žien. V Januári 2021 sa však toto “neodporúčanie” zmenilo na “usmernenie". Každá žena ma zvážiť teda sama, či je pre ňu väčší risk dostať Covid-19 alebo možné neznáme a nežiaduce účinky vakcín, ktoré sice sú “málo-pravdepodobné” ale neprebádané, podľa vyhlásenia expertov. To isté platí pre kojace mamičky. Štúdia bola vykonaná len na tehotných potkanoch. Ďalším zaujímavým oznamom na CDC, je alergická reakcia na vakcínu proti Covid-19 u žien ktoré mali kozmetické injekcie tváre a pier. Nie je zverejnené, či sa jednalo o botox alebo kyselinu hyaluronovú, teda dá sa predpokladať že pri oboch. Nežiaduce reakcie sa objavili v oblasti vpichoch alergickou reakciou - opuchmi. A to bez ohľadu na to kedy mala žena aplikované kozmetické injekcie, jednalo sa o prípady že pred dvoma týždňami ale aj pred šiestimi mesiacmi. 

Tu je priamy preklad zo stránok CDC, original cely članok v linke pod článkom.

Očkovanie tehotných alebo dojčiacich žien
V súčasnosti existuje len málo údajov o bezpečnosti vakcín COVID-19 vrátane vakcín mRNA u tehotných ľudí. V súčasnosti sú k dispozícii obmedzené údaje zo štúdií vývojovej a reprodukčnej toxicity na zvieratách. U potkanov, ktoré dostali očkovaciu látku Moderna COVID-19 pred alebo počas tehotenstva, sa nepreukázali žiadne obavy týkajúce sa bezpečnosti, pokiaľ ide o reprodukciu žien, vývoj plodu / embrya alebo postnatálny vývoj. Plánujú sa štúdie na tehotných ľuďoch a výrobcovia vakcín sledujú výsledky u osôb v klinických štúdiách, ktoré otehotneli. Na základe súčasných poznatkov sa odborníci domnievajú, že je nepravdepodobné, že by vakcíny mRNA predstavovali riziko pre tehotnú osobu alebo plod, pretože vakcíny mRNA nie sú živými vakcínami. MRNA vo vakcíne sa rýchlo degraduje normálnymi bunkovými procesmi a nevstupuje do jadra bunky. Potenciálne riziká vakcín mRNA pre gravidnú osobu a plod však nie sú známe, pretože tieto vakcíny neboli študované u gravidných osôb.

Osoby s anamnézou používania dermálnej výplne
​U osôb, ktoré dostali dermálne výplne, sa po podaní dávky mRNA COVID-19 v mieste vpichu výplne alebo v jeho blízkosti (zvyčajne do tváre alebo pier) zriedka môže vyskytnúť opuch. Toto sa javí ako dočasné a môže sa vyriešiť liečením vrátane liečby kortikosteroidmi. Vakcíny mRNA COVID-19 sa môžu podávať osobám, ktoré dostali injekčné dermálne výplne a ktoré nemajú žiadne kontraindikácie pre očkovanie. Nie sú potrebné žiadne ďalšie preventívne opatrenia. Týmto osobám by sa však malo odporučiť, aby kontaktovali svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti kvôli vyhodnoteniu, ak sa im po očkovaní objaví opuch v mieste dermálnej výplne alebo v jej blízkosti.

Original zdroj:
tinyurl.com/4z2dy7g9

Skryť Zatvoriť reklamu