Piatok 13. á la Norway

Dnešný deň v Arktíde nezačal najhoršie, ráno o ôsmej ma cestou do práce vítalo už i prirodzené svetlo a mínus 15-stupňové mrazy sú snáď tiež minulosťou. Prišlo to tak náhle, ešte pred dvomi dňami som sa brodil snehom a dnes som mohol na cesty vytiahnuť korčule. Som zvedavý, koľko nórskych dôchodcov bude po dnešku dolámaných...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ale aj iné a snáď dôležitejšie katastrofy postihli tento týždeň túto skvelú krajinu. Aspoň sa miestna tlač snaží rôznymi prieskumami natlačiť Nórom do hlavy, že sa tu žije najlepšie na celom svete... keby sa náhodou prišlo na to, že inde sa žije lepšie, kto by platil tie nekresťanské dane?

Najprv nám ministerka financií Kristin Halvorsen oznámila, že Palestínci trpia pod izraelskou nadvládou a preto treba bojkotovať izraelské produkty a vydala aj presný zoznam. Od potravín (pomaranče, grepy, sharonove ovocie (?), zemiaky, víno, ...) cez kozmetiku, IT-technológiu a oblečenie až po necestovať na Blízky východ a ak, tak nie jedinou izraelskou aerolinkou.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pár hodín na to sa nad južným Nórskom skoro zrazili dve civilné lietadlá, dánske a holandské. Pár stoviek ľudí vďačí za životy duchaprítomnosti škandinávskeho pilota a jeho radaru. Na nórskej veži nestíhali, chýba vraj personál.

A ani nórske cesty nie sú veľmi bezpečné. Vianočný stromček zablokoval na skoro 2 hodiny tunel na diaľničnom ťahu neďaleko Oslo City. Policajti podali správu, že už nebol ozdobený a pravdepodobne ho tam niekto stratil...

Na jednodňovú zdvorilostnú návštevu zavítal do Nórska istý pán Paroubek. Bratia Češi potrebujú plyn a sestry Nórky by ho mohli mať nadostač, keďže narazili na jeho podmorské zdroje. Aj majú, aj nedajú. Škoda, už som sa tešil, kedy sem dorazí nejaká slovenská politická špička.

Skryť Vypnúť reklamu

Prišla k nám aj správa z ďalekého severu, zo snáď najchladnejšieho nórskeho mesta Kautokeino, kde vďaka lokalizácii za polárnym kruhom, snáď ani nevychádza slnko. Miestni Sámovia si kupujú sex od mladých Sámošiek za alkohol, postinor, či kredity do mobilov. Ako povedala jedna 13-ročná, všetko to, čo potrebuje sličná nórska slečna k životu... Čo na tom, že pár ich skončí na psychiatrii. Vidno, že na testosterón miestnych chlapov nedostatok slnečnej energie nejako nevplýva.

A ktovie, či jeden taký nadržaný mediálny hrdina neprepadol v stredu o druhej poobede supermarket v dosť frekventovanom lyžiarskom stredisku. Policajti uzavreli celý priestor, aj si mysleli, že by to mohol byť on, ale keďže nemal pri sebe peniaze ani zbraň, pustili ho na diaľkový autobus. Časom ale predsa len usúdili, že nie je taký baránok a tak nasadili vrtuľníky, zopár antonov a po asi hodine ho dopadli... priamo pred bránami môjho pracoviska.

Skryť Vypnúť reklamu

Aspoň tu nie je taká nuda...

Daniel Sloboda

Daniel Sloboda

Bloger 
  • Počet článkov:  116
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Amatérsky cestovateľ, profesionálny farmaceut so sklonom k radosti zo života... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéKultúraNORGECESTYKuba

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu