Úspešná reklama alebo otravovanie ľudí?

Stretávame sa s ňou každý deň. Každý človek, ktorý cez deň aspoň hodinu sleduje televíziu s ňou trávi minimálne 20 minút.  Čo je však horšie, reklama už nie je len otázkou televízie, čoraz častejšie sa s ňou stretávame aj pri cestách, v rádiách alebo dokonca všade na internete.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Čo vlastne znamená reklama? "Reklama alebo publikovanie, podpora a komunikácia informácií alebo názorov o výrobku alebo službe, prípadne organizácii, so zameraním na potenciálny trh. Použité prostriedky môžu mať viacero foriem, napr. formu reklamy v médiách alebo priamej reklamy. Osobitným typom reklamy je internetová reklama." (zdroj wikipedia.sk)

Myslím, že otázka reklamy je veľmi široká. Je pochopiteľné, že veľké spoločnosti sa pokúšajú prezentovať svoje výrobky alebo služby, ale napriek tomu by mali mať určitú úroveň. Viem, že každý človek posudzuje reklamu podľa svojho, ale myslím si že človek aspoň s trochou zdravého rozumu nechce sledovať tieto časté a nekonečné reklamy.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako príklad by som chcel uviesť reklamnú kampaň jedného mobilného operátora, ktorý stavil na príbeh "poslovenčeného afričana". Neviem, či sa v tejto krajine nájde niekto komu sa páči tento trápny pokus na upozornenie o službách daného operátora. To, že reklamy nám pripomínajú Vianoce už od októbra, sme si mohli zvyknúť za posledné roky, ale tento rok to táto reklama posúva do inej dymenzie. Ja osobne sa desím, že až do "sviatočnej" večere, budeme musiet počúvať jeho komolenú slovenčinu.

Je jasné, že reklám sa už nikdy nezbavíme, avšak tvorcovia týchto reklám by konecne mohli prísť s nejakým originálnym nápadom. Rovnako chcem ukázať reklamnú kampaň zo susedného Česka:

Skryť Vypnúť reklamu

Znovu môžem len povedať že reklama je subjektívna vec a záleží na každom či sa mu páči. Pre mňa osobne na celej čiare vyhráva snaha o vtipnú kampaň v Česku.

Dano Kurucár

Dano Kurucár

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študent GYMBY, vyslúžilý umelec v oblasti počítačovej techniky. S potešením vytvárať si nové blogy. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu