Havran Never More

Havran nie je krkavec

Havran Never More
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Blog č.4 Havran NeverMore

Tento týždeň som si cez jedného človeka s ktorým som sa rozprával spomenul na Edgara Alana Poe a jeho báseň Havran.

Začalo to tak, že mi ten človek povedal, že sa dal tetovať, tak som sa spýtal, čo si dal vytetovať a dostal som odpoveď, že havrana.

Zaujalo ma prečo havrana a tak mi ten človek povedal, že je to s básne Edgara Allana Poe Havran.

Spomenul som si na tú báseň , keď som mal 16 rokov tak som ju čítal , páčila sa mi. V podstate je to o krkavcovi a nie havranovi . Ani som nevedel, že je v tom rozdiel.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Krkavec je majestátnejší a má čierny zobák , havran má zobák skôr bledý. Dozvedel som sa.

Občas hore na kopci zbadám havrana a možno to je krkavec, tých je ževraj menej, dočítal som sa.

Dlhú dobu ma však tieto operence zaujímajú . Vždy keď nejaký v lese preletí , alebo aj zakráka tak ma to niečom osloví. Dokonca sa mi páčia viac ako orol či jastrab.

Vedia ževraj rozpoznávať tváre a že sú dosť inteligentné . V jednom článku som si prečítal , že človek ktorý tieto vtáky sleduje, tak si nebol istý, či pozoruje on ich, alebo oni jeho.

To mi utkvelo v pamäti čo ak je to naopak a krkavca nepozorujem ja , ale on mňa.

SkryťVypnúť reklamu

Ani by som sa tomu nečudoval , o zvieracej duši toho ako západní ľudia veľa nevieme , skôr môžeme mať iba dohady , ak by som sa spýtal indiána, či šamana, asi by o tom vedel viac . Neviem

Kdo je bližšie k pravde šaman ktorý vidí dušu v týchto tvoroch, alebo človek západný, ktorý vidí v havranovi iba operenca?

Pustil som si viackrát tú báseň a zaujala ma tak ako vtedy .

Krkavce asi ostanú pre mňa záhadou no nabudúce ak sa mi podarí znova stretnúť v lese krkavca, spomeniem si na tú báseň česká verzia sa mi páči viac posielam link: https://youtu.be/ax_T87tOZDM

Jozef Ďanovský

Jozef Ďanovský

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  24x

Som klinický psychológ a psychoterapeut . Baví ma behanie, literatúra a spiritualita. Začal som aj písať knihy zatiaľ len rukopisy. Viac info o mne na www.viasano.sk Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu